Petr Oukropec debutoval jako režisér dobrodružným rodinným snímkem Modrý tygr (2012). Ani ve snu! vypráví o paličaté šestnáctileté dívce, která se snaží dostat do skupiny parkouristů. Výběrovou komisi přehlídky zaujal příběh svým originálním zpracováním hned v prvním kole. Kompletní program festivalu Berlinale bude zveřejněn v lednu 2016.

O filmu:
Šestnáctiletá Laura je hbitá, mrštná a paličatá. Touží se dostat do party parkouristů a zaskočí ji láska, kterou poprvé pocítí k Lukymu. Začne žít dvojí život. Ve fantazijním světě romantických vizí ji Luky patří. V realitě skončí její snaha se s Lukym sblížit karambolem. Ve chvíli, kdy se oba světy zvláštním způsobem propojí, se Laura musí rozhodnout pro jeden z nich.

Teen romance s prvky fantasy Ani ve snu! vyniká svou autenticitou, citem pro výběr neotřelých prostředí a práci s mladými neherci. Snímek byl natočen podle scénáře Egona Tobiáše. Film se odehrává v prostředí parkouristů, tj. mladých lidí, kteří se snaží posunovat hranice vlastního těla a fyzických schopností v současném industriálním světě. Jejich životní styl, schopnost lezení, skákání a překonávání objektů jim přináší svobodu.

Film, který je také nabit fantazií a humorem, byl realizován v Praze, ve Vysokých Tatrách a Normandii. Pro hlavní role objevil režisér Petr Oukropec talentovanou Barboru Štikarovou, Tomana Rychteru a Veroniku Pouchovou. V dospělých rolích se představí Klára Melíšková, Jan Vondráček nebo Ivan Martinka.

Snímek vznikl v koprodukci společností Negativ, Arina (SK), The Chouchkov Brothers (BL) a České televize a za podpory Státního fondu kinematografie. Do českých kin titul uvede distribuční společnost CinemArt 28. dubna 2016. Na prestižním Berlinale film Ani ve snu! zažije svou slavnostní světovou premiéru.