Režisér obsadil do filmu, který přibližuje životní příběh českého olympijského šampióna Emila Zátopka, Václava Neužila a Marthu Issovou. Na scénáři pracoval společně s Alicí Nellis a Janem P. Muchowem. 

Filmový kritik a publicista Kamil Fila
Bond přesluhuje. Musí přijít velký restart, říká filmový kritik Kamil Fila

Termín slavnostního ceremoniálu 94. ročníku cen americké Akademie filmového umění a věd je plánován na 27. března 2022. Oscarový shortlist bude zveřejněn 21. prosince, nominace vyhlásí američtí akademici 8. února 2022.

Výběr ze třinácti snímků 

Čeští akademici vybírali ze 13 hraných, dokumentárních i animovaných filmů, které přihlásili jejich producenti. Za filmem Zátopek se umístily filmy Atlas ptáků a Myši patří do nebe. Hlasování probíhalo od 27. září do 8. října. V posledních třech ročnících se o nominaci do oscarového klání ucházely filmy Šarlatán, Nabarvené ptáče a Všechno bude, žádný se do nejužšího finále nedostal.

Zdeněk Svěrák a Vojtěch Kotek v Betlémském světle
Betlémské světlo uvidíme na jaře. Klan Svěráků zatím láká na trailer

Od roku 1929, kdy jsou „Oscaři“ udělováni poprvé, se podařilo americkou sošku za cizojazyčný film získat dvěma československým a jednomu českému filmu. V roce 1965 to byl Obchod na korze Jána Kádára a Elmara Klose, o dva roky později zvítězily Ostře sledované vlaky Jiřího Menzela, v roce 1996 pak Kolja Jana Svěráka.