Snímky mají vznikat pod hlavičkou produkční společnosti Warner Bros. New Line Cinema, která produkovala trilogii natočenou režisérem Peterem Jacksonem v letech 2001 až 2003. Jednotlivé filmy vydělaly po celém světě téměř tři miliardy dolarů, přičemž třetí díl Návrat krále získal při udílení cen Akademie jedenáct Oscarů.

Elijah Wood jako Frodo Pytlík
Rozruch kvůli seriálu. Hvězdy Pána prstenů odsoudily rasistické útoky na kolegy

Zatím není jasné, kterou část rozsáhlých dějin Středozemě a okolí by měly plánované počiny pokrýt. Noví šéfové filmové divize Warner Bros. Mike De Luca a Pam Abdy uvedli, že Jacksonovy filmy založené na Pánovi prstenů a také Hobitovi považují za přelomové, ale jakýkoli nový snímek by se nutně nemusel vracet k tomu, co pokrývaly. „Přes všechny detaily, které tvůrci do těchto filmů láskyplně zahrnuli, je Tolkienův rozsáhlý svět na plátně i nadále z většiny neprozkoumaný,“ dodali.

Výkonný ředitel Embracer Freemode Lee Guinchard zároveň ujistili, že si všichni plně uvědomují kulturní hodnotu díla a budou s ním nakládat s úctou, avšak  novými a vzrušujícími způsoby. K novinkám se vyjádřili i režisér Peter Jackson a scenáristky Fran Walsh a Philippa Boyens. Embracer a Warneři s nimi komunikují a mají v plánu s nimi minimálně probrat budoucí plány.

„Těšíme se, že s nimi budeme dále mluvit, abychom slyšeli, jak se jejich vize posunuje vpřed,“ sdělili.

Připomeňte si přelomový snímek Pán prstenů od režiséra Petera Jacksona: 

Zdroj: Youtube

Společnost Warner Bros. chystá i animovaný film The War of the Rohirrim odehrávající se 183 let před událostmi Pána prstenů. Snímek, který rozšiřuje příběh Helma Hammerhanda, legendárního vůdce království Rohan, má být uveden do kin v dubnu 2024.