Její půvabná hříčka o vášnivé řidičce tramvaje snící během jízdy o erotických zážitcích figuruje v desítce krátkých animovaných filmů, jež akademie vybírala z pětašedesáti uchazečů.

Zdroj: Youtube

Krátký animovaný film Tramvaj je součástí francouzského projektu Sexperiences, kolektivního celovečerního filmu probírajícího z různých úhlů, ve vážném i nevážném pojetí, ženské sexuální fantazie. Tramvaj patří k těm méně vážným. Vypráví o postarší řidičce tramvaje, která nastupuje svojí každodenní šichtu. Tramvaj se plní pasažéry, ale žádný z nich jí nevěnuje sebemenší pohled. S každým nastupujícím mužem se však zvyšuje její vzrušení a jízda se začíná měnit v erotickou fantazii. Tramvaj dojede na konečnou, cestující vystoupí, a řidička se ocitá opět sama. Je ale možné, že na ni přece jen někdo čeká …

Kdo je… Michaela Pavlátová

Výtvarnice, režisérka a animátorka Michaela Pavlátová absolvovala roku 1987 VŠUP, ateliér animovaného filmu. Její animované filmy získaly řadu prestižních mezinárodních ocenění, roku 1993 byla za film ´Řeči, řeči, řeči´ (1991) nominována na Oscara. Dále realizovala animovaný film ´Repete´ (1995), oceněný na Berlinale 1995 Zlatým medvědem v kategorii krátkých filmů. Její filmy byly oceněny mnoha mezinárodními oceněními. V letech 1992 – 1998 také vyučovala animaci na FAMU a na VŠUP. Od roku 1998 žila tři roky střídavě v Praze a v San Francisku, kde nejen vyučovala na prestižní Academy of Art College, ale pracovala jako art director pro animační společnost Wildbrian, Inc. V roce 2003 natočila svůj první hraný film ´Nevěrné hry´, který získal speciální ocenění pro debutující režiséry na festivalu v San Sebastian. Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – Děti noci s Marthou Issovou a Jiřím Mádlem vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína.