Režisér a scenárista Seth MacFarlane, tvůrce úspěšného seriálu Griffinovi a považovaný za komediální eso současné Ameriky, vytvořil originální komedii, v níž je mluvící medvěd rovnocenným společníkem pětatřicetiletého muže. Všechno začalo tím, že John byl jako malý velmi opuštěný, proto pronesl pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, na chlupatého Teda se zapomnělo a zůstal mu jen John. Spolu vytvořili dvojku, která otevřeně při popíjení piva debatuje o ženském orgasmu a prožívá děj kultovního filmu Flash Gordon, který je podle Johna „tak příšerný, až je geniální".

Pohodový život zvláštní dvojice plný konzumace lehkých drog, vyhýbání se práci a sledování televizních seriálů však narušuje Johnova dívka Lori (Mila Kunisová), která mu časem dává nekompromisní ultimátum – buď ona, nebo oplzlý plyšák.

„Režisér MacFarlane od začátku tlačil na to, aby se scénář pohyboval na hraně přístupnosti. I proto se z ústředního hrdiny vyklube variace na magnet na průšvihy, věčný puberťák, který si odmítá připustit, že dospěl," podotkl spoluscenárista Alec Sulkin.

V komedii Méďa se objevuje v menších rolích řada celebrit jako například jazzová zpěvačka Norah Jones i mnoho odkazů na jiné filmy, mimo jiné Horečku sobotní noci nebo Vetřelce. „Tohle nemůže zklamat. Je tam tolik fórů, že MacFarlane musel při psaní scénáře něco brát," podotkl Wahlberg.