Pondělní večery budou patřit legendě jménem Kriminálka Anděl. Ta se na obrazovkách objevila před patnácti lety a ihned se stala fenoménem, který nastavil nové standardy pro české detektivní seriály. V hlavních rolích se vrátí David Švehlík, Marek Taclík, Michal Novotný a Helena Dvořáková, které nově doplní Oskar Hes a Jiří Langmajer. Za seriálem stojí stejný tvůrčí tým jako za dnes už kultovními předchozími řadami v čele se čtyřnásobným držitelem Českého lva a laureátem Křišťálového glóbu za režii z festivalu v Karlových Varech, režisérem Peterem Bebjakem.

„Kriminálkou Anděl jsme jako tvůrci i producenti začali naši kariéru. Byla a je to pro mě velká škola. V páté sérii budeme mít pro diváky nové případy, starou známou partu i nové postavy, které budou silným oživením,“ říká Bebjak.

Pechlát v „tátomámovské“ roli

Rozvedený padesátník Petr v podání Martina Pechláta se bude v novém komediálním seriálu Táta v nesnázích potýkat nejen se svými třemi dospělými dcerami, které se z různých důvodů vracejí pod „otcovská křídla“, ale i se světem randění, který už není takový, jaký býval. O tom, jak Petr obstojí, se diváci přesvědčí v šestnácti epizodách této novinky.

Damsel, Millie Bobby Brown
Netflix oznámil premiéry svých novinek. Některé hity ale odsunul na příští rok

„Petr má takovou ‚tátomámovskou‘ roli. Prožívá spoustu vtipných situací, ale velmi často i strach o dcery. Je přísný i pohodář. Tak od všeho trochu,“ tvrdí Pechlát a dodává: „Náš seriál je především o druhé fázi jeho života, kdy jsou dcery dospělé a mají své životní peripetie a tatínek je s nimi zažívá také.“

Druhou šanci pro ty, kteří se rozhodli jít proti proudu času a libovůli osudu, nabídne nová dokureality Ztracená rodina. Emocemi nabitými příběhy dojemných shledání mnohdy po dlouhá léta odloučených členů rodiny provedou diváky publicista Mirek Vaňura a Tereza Pergnerová. „Ztracená rodina přináší pohled na silné lidské osudy. Bez příkras. Obsahem jsou často velmi bolestná, letitá odloučení, nedorozumění, křivdy, vědomé i nevědomé nepravdy,“ uvádí Pergnerová.

Zlatá labuť i hasiči

Vedle novinek se na obrazovky s premiérovými epizodami vracejí i stálice předchozích sezon. Nové osudy jedné neobyčejně obyčejné rodiny spojené střídavou péčí bude sledovat premiérová řada seriálu Jedna rodina. Diváci se v ní dočkají nových postav v podání Cyrila Dobrého nebo Eriky Stárkové.

V úvodní řadě vůbec prvního dobového seriálu TV Nova Zlatá labuť šlo hrdinkám a hrdinům, jež spojuje chrám luxusu v srdci Prahy, hlavně o lásku a štěstí. Nyní jim půjde doslova o život. Děj se totiž posouvá do ještě složitějšího období jara roku 1939.

Herečka Marta Dancingerová v seriálu Zlatá labuťHerečka Marta Dancingerová v seriálu Zlatá labuťZdroj: se svolením televize Nova

Mezi svérázné obyvatele obce Horní a zejména pak do prostředí místní hasičárny pod vedením vznětlivého velitele v podání Petra Rychlého vrátí diváky druhá řada komediálního seriálu Co ste hasiči. S novými příběhy se po prázdninové pauze přihlásí i seriál Ulice.

Marika Šoposká a Miroslav Krobot v novince Oktopus
Česká televize na podzim: Divákům nabídne seriál Oktopus i hvězdnou StarDance

Těšit se lze i na premiérové řady kulinářských pořadů MasterChef Česko a Souboj na talíři. Podvečerní čas opanuje Ondřej Sokol a jeho pětice supermozků ve vědomostním klání Na lovu. Diváci se dočkají i premiérových Hvězdných speciálů, v nichž svůj všeobecný přehled otestují například Zuzana Kajnarová, Jiří Langmajer, Oskar Hes, Xindl X nebo Petr Čtvrtníček.

Extraktoři i Big Brother

Žánrově pestrou nabídku projektů z řady Voyo Originál rozšíří letos na podzim původní český špionážní thriller Extraktoři s Jakubem Štáfkem, Pavlou Gajdošíkovou a Janem Révaiem v hlavních rolích. „Extraktoři jsou o speciální jednotce české rozvědky, která v případě, když se někdo z Čechů v zahraničí dostane do vážných problémů, umí a může zasáhnout. Případně člověka ‚extrahuje' ze země, ve které má problémy. Sama jsem velkou fanynkou špionážních seriálů. Byl to můj sen něco takového točit,“ říká kreativní producentka a spoluautorka námětu Lenka Szántó.

Příběh stojí na pečlivě rešeršovaných faktech z prostředí tajných služeb i vysoké politiky. Tvůrci v čele s režisérem Romanem Kašparovským se při natáčení přesouvali ze středních Čech a Prahy do Turecka. Za kamerou stála legenda české a slovenské kinematografie – osminásobný držitel Českého lva Vladimír Smutný. Autory scénáře jsou Evita Naušová, Jan Stehlík a Jaroslav Kmenta.

Hříšní lidé Města pražského
KVÍZ: České krimi táhne. Ověřte si, co víte o legendárních seriálech

Se svou československou verzí se vrátí reality show Love Island i globálně nejsledovanější reality show světa Big Brother, která se na obrazovkách poprvé objevila v roce 1999 v Nizozemsku. Od té doby si tento popkulturní fenomén zamilovali diváci ve více než sedmdesáti zemích světa. Od prázdnin mohou fanoušci Ordinace v růžové zahradě 2 sledovat osudy svých oblíbených hrdinů vždy od pondělí každý týden bez přerušení až do prosince.

Skupina Nova je významným partnerem české kinematografie a stojí za řadou divácky úspěšných snímků, které ihned po jejich spanilé jízdě českými kiny nabízí exkluzivně předplatitelům Voyo. Na podzim rozšíří kategorii Voyo Film rodinná dobrodružná komedie Buď chlap! režiséra a scenáristy Michala Samira, hvězdně obsazený Život pro samouky s Janou Plodkovou v hlavní roli, road movie Přání k narozeninám s Evou Holubovou a Jaroslavem Duškem nebo hořkosladká komedie To ty nosíš smůlu, lásko.