Influencer, internetový producent a moderátor Kamil Bartošek alias Kazma film připravoval čtyři roky. Do kin vstoupí už zítra 17. srpna. Velká kina si v den premiéry připravila množství promítacích časů. CineStar na Andělu má v programu hned 17 promítání, která začínají už po 10 hodině dopoledne. Na tyto méně lukrativní časy diváci ještě lístky seženou, úderem 16 hodiny až do večera je, až na pár jednotek míst umístěných většinou v prvních řadách, úplně vyprodáno.

Podobně je na tom i druhé kino Cinema City, které má v metropoli hned šest poboček. V centru v kině Nový Smíchov na Andělu, je pro diváky k dispozici také 17 promítacích časů, které startují už dopoledne. Film začínající v půl deváté večer je ale už beznadějně vyprodaný.

Menší kina nával nečekají a propagaci nechystají

Na rozdíl od velkých kin, ta menší se na Kazmův projekt tváří spíše vlažně. „Pro kino Světozor není Oneman Show obsahem, který v naší dramaturgii vyhledáváme a dáváme jí větší prostor. Proto máme titul v programu pouze jednou v den premiéry a další projekce neplánujeme,“ uvedla pro Deník Jana Trnková, která se stará o propagaci kin Světozor, Aero a Bio Oko.

Poslední dvě zmíněná kina Kazmu do svého programu nezařadila vůbec. „Stejně jako spřátelená kina budeme prostor v kině v nadcházejících dnech a týdnech věnovat aktuálním hitům Oppenheimer a Barbie, skvělé romanci Minulé životy nebo slibnému českému thrilleru#annaismissing,“ dodala.

Ve Světozoru vyprodání vstupenek neočekávají. Podobný postoj zaujalo i další menší pražské kino Atlas Cinema v Sokolovské ulici. Podle provozovatele kina, filmového tvůrce Víta Janečka, vyprodáno není.

„Program na poslední třetinu srpna, kde máme film poprvé nasazený, jsme publikovali před dvěma dny, takže zatím nemáme žádná relevantní data, za tuto krátkou dobu ale vyprodáno není. Jsme artové kino, takže ani velké nasazení ani doprovodné akce nechystáme, na druhé straně stavíme i na tom, že zpřístupňujeme za levnější vstupné kulturní fenomény všeho typu,“ dodal Janeček.

Upoutávka na film Onemanshow: The Movie:

| Video: Youtube

I když jsou ve velkých kinech večerní časy v den premiéry prakticky vyprodané, den po ní už místa pro diváky volná jsou. Sály jsou v tuto chvíli zaplněné přibližně z půlky. Třeba CineStar na Černém mostě na pátek přichystalo hned 14 promítání. Volná místa zájemci najdou většinou v přední části sálu blíže k plátnu.

Filmové tajemství

Majitel distribuční společnosti Bontonfilm Martin Palán láká diváky na velkou show. Podle jeho vyjádření česká kinematografie dosud nic podobného nezažila. „Žádný tuzemský film v historii nezaznamenal tak vysoká čísla v předprodejích vstupenek a v počtu nasazených sálů v kinech. Čísla jsou rekordní, a už nyní je jasné, že půjde o filmovou událost, jakou naše republika ještě nezažila. Tajemství kolem celého projektu budí nevídanou pozornost. Každý to chce vidět, a každý chce být u toho první,“ uvedl.

Jedním z tajemství je i účast na dalším projektu Kazmy, která spočívá v obdržení unikátních kartiček při vstupu do sálu. Na konci filmu se divák dozví, proč je důležité kartu uschovat a k čemu se bude hodit.