Max

Max je od 21. května v Česku a nahrazuje HBO Max. Zároveň slibuje více než dvojnásobnou nabídku filmů a seriálů. V portfoliu jsou značky z produkce HBO, DC, Cartoon Network i Discovery+, které zahrnuje dokumenty, reality show, skutečné krimi a pořady o jídle či domově. Nad rámec bude možné si připlatit i živé sportovní přenosy z Eurosportu, což uvítají příznivci cyklistiky, tenisu, nebo závodů Le Mans. Letos navíc všichni předplatitelé budou moci zdarma sledovat olympijské hry v Paříži.

Film Slunce, seno, jahody
KVÍZ: Slunce, seno, jahody. Dokážete doplnit hlášky z legendární komedie?

Větší nabídka však znamená vyšší cenu. Max bude mít dva tarify. Standard za 219 korun měsíčně zpřístupní sledování Full HD videí až na dvou zařízeních současně. Bude možné si stáhnout třicet položek. Premium je o 80 korun dražší a umožní až na čtyřech zařízení zároveň sledovat obsah ve 4K UHD kvalitě s Dolby Atmos zvukem, a dovolí stáhnout až sto položek. Obě varianty jsou bez reklam. Sportovní balíček lze v obou případech přikoupit za 70 korun. S ročním předplatným ušetříte 33 procent.

Zdroj: Youtube

Stávající zákazníci HBO Max dostanou Max Standard automaticky. Cena se pro ně alespoň šedesát dní nezmění. Obnova předplatného po 23. červenci ale již bude v aktuálních částkách. Pro přecházející uživatele mají zůstat současné funkce účtu, tedy přístup k 4K kvalitě a možnost současného sledování až na třech zařízeních. Předplatitelům zůstane platná i dříve získaná 33procentní celoživotní sleva. Na Premium se však nevztahuje a změnou tarifu zanikne.

V nabídce má být víc než polovina obsahu s českým dabingem, a většina alespoň s titulky. Nelézt lze i řadu českých pořadů. Na jednom účtu je možné mít až sedm profilů.

Cena: 219 – 299 Kč měsíčně nebo 2190 – 2990 Kč ročně; Sport za příplatek 70 Kč měsíčně
Počet dostupných titulů: 2200
Aktuální taháky: The Last of Us, Rod Draka, Duna 2, Barbie, Looney Tunes Animáky

Netflix

Nejoblíbenější streamovací služba je přísnější na sdílení účtů. Nově musí lidi mimo domácnost platit 79 korun měsíčně za každého, kdo se připojí. Uživatelé „zvenčí“ se pak mohou přihlašovat k účtu přes vlastní e-mailovou adresu. Stále to je výhodnější možnost, než si pořizovat předplatné s novým účtem. Na každém účtu je pak možné mít až pět profilů.

Předplatné tarify i ceny nadále zůstávají stejné. Basic za 199 korun měsíčně nabízí sledování HD videí (720p) nanejvýš na jednom zařízení, stejně tak stahování obsahu pro chvíle bez internetu. Vzhledem k dnešním standardům se však tato verze příliš nevyplatí. Tarif Standard je za 259 korun a zpřístupní Full HD (1080p) kvalitu videí, na které se lze současně dívat na dvou přístrojích, to platí i pro stahování. Jedná se o nejvýhodnější a dostatečnou variantu pro menší rodinu nebo nenáročné uživatele. Nejdražší Premium stojí 319 korun, odemkne Ultra HD (4K) rozlišení, podporu HDR a prostorový zvuk i Dolby Atmos. Současně je možné sledovat obsah až na čtyřech aparátech. Stáhnout filmy či seriály pro offline režim je možné až na šesti.

Bridgertonovi, 3. řada
Na co se těšit na streamech: Noví Bridgertonovi i zločiny podle Woodyho Allena

Obsahu s českým dabingem příliš není. Naopak ale má více než polovina pořadů alespoň titulky. I zde je možné najít desítky filmů z české produkce.

Netflix víc investuje do sportu, čímž se zvyšuje nabídka dokumentů z motorsportu, bojových sportů, fotbalu, ledního hokeje, rugby i amerického fotbalu. V plánu jsou i živé přenosy. Nejbližší bude 20. července zápas v boxu mezi Jakem Paulem a Mikem Tysonem. O Vánocích pak následující tři sezony lze sledovat zápasy zámořské ligy amerického fotbalu NFL.

Zdroj: Youtube

Bonusem pro předplatitele je mobilní aplikace Netflixu s mobilními hrami, mezi kterými jsou i pokročilé tituly jako například trilogie Grand Theft Auto v definitivní edici obsahující slavné díly Vice City, San Andreas a GTA III.

V některých zahraničních zemích již běží i nejlevnější varianta s reklamami, která například v USA stojí zhruba sedm dolarů, v přepočtu tedy asi 160 korun. Zatím ale není jasné, kdy bude dostupná v Česku.

Cena: 199 – 319 Kč měsíčně; sdílení účtu mimo domácnost 79 Kč měsíčně
Počet dostupných titulů: přes 8200
Aktuální taháky: Problém tří těles, Gentlemani, Bridgertonovi, Jedeme na teambuilding

SkyShowtime

Rok od svého zavedení v Česku došlo i k značné úpravě tarifů SkyShowtime. Nově nabízí levnější variantu Standardní s reklamami za 159 korun měsíčně, nebo 1259 korun ročně, která má videa ve Full HD a lze je sledovat pouze na jednom zařízení. Vyšší verze bez reklam je za 219 korun měsíčně, případně 1759 korun ročně, rovněž má videa nanejvýš ve Full HD, ale dovolí současné přehrávání až na dvou zařízeních, a stáhnout třicet titulů.

Zdroj: Youtube

Oproti konkurenci se jedná o jedno z nejlevnějších předplatných s docela slušnou nabídkou obsahu, ale kvalita přehrávání mírně zaostává. Nenáročným uživatelům však stačí. Výhodou platformy je, že většina titulů má český dabing i titulky. Českých pořadů zde však mnoho není. Faktem také je, že dostupné filmy a seriály, až na několik výjimek, bylo možné vidět v televizi.

Cena: 159 – 219 Kč měsíčně, 1259 – 1759 Kč ročně
Počet dostupných titulů: 800
Aktuální taháky: Yellowstone, Super Mario Bros. ve filmu, Oppenheimer, Tlapková patrola

Disney+

Zdražila i služba Disney+ zajišťující kompletní tvorbu značek Disney, Marvel, Star Wars, Pixar, dokumentárního National Geographic a Star obsahující zejména pořady typu reality show. Nově lze předplatné pořídit za jednotnou cenu 239 korun měsíčně, nebo 2390 korun ročně.

Na účtu je možné zřídit až sedm profilů, přičemž současně lze obsah sledovat až na čtyřech zařízeních. Kvalita obrazu je Full HD, ale největší hity mají Ultra HD rozlišení s podporou vysokého dynamického rozsahu barev a jasu HDR10, Dolby Vision nebo IMAX Enhanced.

Zdroj: Youtube

Na Disney+ je zhruba polovina titulů s českým dabingem, i zde je víc obsahu alespoň s titulky. Bonusem je, že uživatelé mohou stáhnout neomezené množství filmů a seriálů, aby je mohli přehrát i bez internetu. Zároveň je nejvhodnější platformou pro děti.

Cena: 239 Kč měsíčně, 2390 Kč ročně
Počet dostupných titulů: 2000
Aktuální taháky: Šógun, Star Wars: Akolytka, Simpsonovi, X-Men ‘97, Přání

Prime Video

Streamovací služba Amazonu si drží nejnižší cenu ze všech. Za 79 korun měsíčně lze až na třech zařízeních současně sledovat obsah ve Full HD, nebo 4K rozlišení s podporou prostorového zvuku a Dolby Atmos. Dále je možné stáhnout dvacet pět titulů, a na účtu vytvořit až šest profilů. Výhodou také je sedmidenní zkušební verze, častí zákazníci digitálního obchodu Amazon mohou v rámci akcí dostat i třicetidenní.

Problémem pro českého uživatele však je slabší podpora českého jazyka. Dabing má pouze malý počet titulů, a titulky zhruba polovina. Také zde je zde málo filmů či seriálů z české produkce.

Zdroj: Youtube

V USA mohou skrz platformu uživatelé sledovat zápasy bojových sportů nebo americký fotbal. Zda tato možnost bude i v Česku zatím není jasné.

Cena: 79 Kč měsíčně
Počet dostupných titulů: 1100
Aktuální taháky: Fallout, Hrozba smrti, Banda, Pán prstenů: Prsteny moci, Clarksonova farma

Voyo

Největší česká streamovací platforma je nejlákavějším produktem pro lidi vyžadující český dabing, jelikož zde je téměř vše přeložené. Služba stojí 159 korun měsíčně a až pro dvě současná sledování nabízí většinu obsahu v HD a Full HD rozlišení. V rámci jednoho účtu lze celkově vytvořit až pět profilů. Voyo je možné vyzkoušet na sedm dní zdarma.

Zdroj: Youtube

Zákazníci ocení exkluzivní českou tvorbu i přístup k televizním kanálům spadajícím pod Novu, včetně dvou základních sportovních kanálů Nova Sport. Součástí je i zpětné přehrávání televizního vysílání.

Cena: 159 Kč měsíčně
Počet dostupných titulů: 2000
Aktuální taháky: Iveta, Metoda Markovič: Hojer, Zlatá labuť, Výměna manželek, Survivor

Prima+

Další česká platforma, která je vhodná pro lidi vyhledávající filmy a seriály s českým dabingem, případně exkluzivní televizní tvorbu Primy. Rovněž nabízí přístup k živému vysílání televize Prima i archivu pořadů. Služba je zdarma s reklamami a v SD kvalitě rozlišení lze sledovat přes 150 titulů. Za 99 korun měsíčně lze pořídit Light verzi s polovinou reklam, HD kvalitou přehrávání, přístupem k obsahu Prima+ Originals, předpremiérami seriálů a více než dvěma tisíci tituly. Premium za 149 korun měsíčně je bez reklam a umožňuje Full HD.

Ve všech variantách lze založit až pět profilů, ale sledování je zároveň možné nanejvýš na dvou odlišných zařízeních. Platforma nemá dětský zámek a neumožňuje stahování pro offline sledování.

Cena: 0 – 149 Kč měsíčně
Počet dostupných titulů: 2000
Aktuální taháky: Zoo, Mikýřova hysteorie českých dějin, Lež na pláži, Sedm schodů k moci

iVysílání

Streamovací platforma, která je zdánlivě zdarma. Jelikož spadá pod Českou televizi, je v podstatě zaplacená koncesionářskými poplatky. Také zde zákazníci naleznou téměř vše s českým dabingem, přístup k televiznímu vysílání a exkluzivní tvorbě ČT. Ze služeb má mít nejvíc českých pořadů. Kvalita videí je většinou v HD, u novějších titulů již Full HD. Oproti ostatním SVOD není nutné zakládat účet a lze zároveň sledovat na neomezeném počtu zařízení.

Cena: zdarma (koncesionářský TV poplatek 135 Kč)
Počet dostupných titulů: přes 1000
Aktuální taháky: Stíny v mlze, Vedlejší produkt, Svatá

Zdroj: Youtube

Canal+

Jedna z nových streamovacích platforem kombinující videotéku filmů a seriálů spolu s filmovými a sportovními TV programy, ve které lze najít mnoho obsahu s českým dabingem, ale téměř bez titulků. Službu ocení hlavně příznivci anglické fotbalové ligy Premier League nebo tenisových turnajů WTA. Předplatné za 239 korun měsíčně, z toho první tři měsíce za 179 korun pro nové uživatele, nebo za 2390 korun ročně umožní přehrávat videa v HD až Full HD kvalitě.

Dražší varianta Komplet stojí 289 korun měsíčně, z toho první tři měsíce 216 korun, nebo 2890 korun ročně. Navíc obsahuje videotéku Apple TV+.

Cena: 239 – 289 Kč měsíčně, 2390 – 2890 Kč ročně
Počet dostupných titulů: 800
Aktuální trháky: Premier League, WTA, Apple TV+ v ceně

Apple TV+

Služba nabízí především exkluzivní filmy a seriály v nejvyšší možné kvalitě obrazu, tedy 4K s podporou HDR, prostorového zvuku a Dolby Atmos, a to za cenu 199 korun měsíčně. Účet je možné sdílet až s pěti lidmi v rámci takzvaného rodinného sdílení, do kterého se mohou přidat všichni s Apple ID. Stahování pro offline sledování je neomezené. Platformu je možné si vyzkoušet sedm dní zdarma.

Nevýhodou ale je, že zde nejsou tituly s českým dabingem, naopak většinou mají titulky. Někomu může vadit i méně obsahu.

Zdroj: Youtube

Majitelé zařízení značky Apple mohou předplatné TV+ získat i v rámci služby Apple One, která zahrnuje všechny čtyři druhy předplatného této značky (Music, iCloud+, Arcade). Měsíční cena je pak 300 korun. Na vyzkoušení mají tři bezplatné měsíce v rámci jednoho zařízení.

Cena: 199 Kč měsíčně
Počet dostupných titulů: 200
Aktuální trháky: Napoleon, Temná hmota, Odloučení, Argylle: Tajný agent

Menší služby

Dramox za 299 korun měsíčně je pro fanoušky divadla.

KVIFF.TV je pro příznivce karlovarského filmového festivalu a nezávislé filmové produkce, která se jim odemkne po zaplacení měsíčního poplatku 160 korun, nebo roční platby 1700 korun.

Kdo má rád české filmy, může si předplatit aplikaci České kino za 99 korun měsíčně. Po registraci má 14 dní jen za korunu.

Jiří Strach u plakátu k filmu Svatá s Jiřinou Bohdalovou
Jiří Strach: Díky filmu Svatá utekla Jiřina Bohdalová hrobníkovi z lopaty

Nabídku poskládanou pouze z dokumentárních a experimentálních snímků především evropské kinematografie má služba DAFILMS, jež vyjde na 145 korun měsíčně.

Český projekt EDISONLINE pak shromažďuje především oceňované tituly z nejvýznamnějších evropských filmových festivalů, například v Cannes, Berlíně nebo Benátkách, a stojí 155 korun měsíčně.

Streamovací služba Cena měsíčního předplatného v Kč Cena ročního předplatného v Kč Počet dostupných titulů Kvalita obrazu videa
Netflix 199 / 259 / 319 8200 HD / Full HD / Ultra HD
Max 219 / 299 2 190 / 2 990 2200 Full HD / Ultra HD
Voyo 159 2000 HD a Full HD
Disney+ 239 2 390 2000 Full HD a Ultra HD
Prime Video 79 1100 Full HD a Ultra HD
Apple TV+ 199 200 Ultra HD
SkyShowtime 159 / 219 1 259 / 1 759 800 Full HD
Prima+ 0 / 99 / 149 2000 SD / HD / Full HD
iVysílání 0 (koncesionářský poplatek 135 Kč) 1000 HD a Full HD
Canal+ 239 / 289 2 390 / 2890 800 HD a Full HD
Dramox 299
KVIFF.TV 160 1 700
České kino 99
DAFILMS 145
EDISONLINE 155