Diváci nepřijdou ale ani o stálice, jakými jsou Modrý kód, Prostřeno!, nebo premiérové díly Ano, šéfe!, na které později naváže nový pořad Ano, šéfová!. Tím ale program na Primě nekončí. Čtvrtstoletí se zkrátka musí řádně oslavit.

„Hlavní vlajkovou lodí podzimní sezóny je interaktivní show 1 PROTI VŠEM, kterou uvedeme jako první televize ve střední Evropě. Její jedinečnost spočívá ve speciální aplikaci, díky které se mohou zapojit i diváci doma u obrazovek. Divácky atraktivní bude bezpochyby také ústřední moderátorská dvojice v podání Leoše Mareše a Libora Boučka,“ říká generální ředitel FTV Prima, Marek Singer. V živém vysílání budou diváci moci soutěžit až o 1,5 milionu korun a první díl Prima uvede již v sobotu prvního září v hlavním vysílacím čase.

Úterní a čtvrteční večery se mohou diváci těšit na nový rodinný seriál Krejzovi s Václavem Postráneckým v hlavní roli. Seriál se odehrává kousek za Prahou, kde stojí velká rodinná vila s veterinární klinikou, kutilskou dílnou a z podkrovního bytu vysílá místní soukromé rádio.

„Hlavou rodiny a pánem vily je televizní kutil Jan Krejza, který má vždy dveře otevřené pro své čtyři dcery – Annu (Vanda Hybnerová), Báru (Markéta Plánková), Cindu (Lucie Polišenská) a Danu (Ivana Korolová) – a jejich partnery. Krejzovi jsou trochu jiná, poněkud bláznivá, ale určitě šťastná rodina,“ prozrazuje Prima v tiskové zprávě. 

Nedělní večery zase budou patřit novému komediálnímu seriálu Tátové na tahu, který přiblíží, co se stane, když si domácnost a výchovu dětí vezmou na starost muži. V hlavních rolích se představí herci Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk.

„I když ústřední hrdinové dělají totéž, co ženy, není to totéž. Chytrý, dojemný a vtipný příběh o čtyřech moderních rodinách, které budu prožívat svatby, zrození, rozvody, kariérní pády i soukromé tragédie. Budou se nenávidět, milovat, navzájem si pomáhat, a hlavně bude každý z tátů bojovat o to, aby byl tím nejlepším tátou na světě,“ prozrazují autoři seriálu.

Na obrazovky se vrátí i populární talentová show Česko Slovensko má talent (ČSMT). V porotě letos poprvé místo Lucie Bílé zasedne zpěvačka Marta Jandová. Nová bude i moderátorská dvojice David Gránský a Lujza Garajová Schrameková. 

Televize Prima se společně se Zdeňkem Pohlreichem opět pustí i do boje kvalitní českou gastronomii. Na šest premiérových dílů Ano, šéfe! však naváže i novinkou Ano, šéfová! s gastronomkou a podnikatelkou Jitkou Pagana a jejím synem Santem.

Každý z nich vede vlastní restauraci, v níž se snaží zúročit zkušenosti s italskou pohostinností a německou precizností. Diváci uvidí nejen to, jak svým osobitým stylem pomáhají neprosperujícím restauracím i hospodám, ale budou moci také nahlédnout do svérázného vztahu matky a syna.

Novým diváckým formátem je i Poklad z půdy. V každém díle budou odborníci oceňovat pět starožitností od takzvaně obyčejných lidí, které od nich mohou následně experti-starožitníci koupit v miniaukci. Pořad bude poodkrývat historii a zajímavé příběhy věcí i lidí.

Na obrazovky se vrátí i populární seriál Modrý kód, který přinese další příběhy oblíbených hrdinů i nové postavy. Objeví se i premiérové díly Show Jana Krause, Prima Partičky, Policije v akci nebo pořadu Prostřeno!. Domácí kutilové a zahrádkáři nepřijdou ani o Vychytávky Ládi Hrušky nebo oblíbený Receptář prima nápadů s Václavem Postráneckým. 

Těšit se můžete i na premiéry filmů, na jejichž výrobě se televize podílela. Komedie Bajkeři volně navazuje na úspěch Snowboarďáků a Rafťáků. Pobaví i komedie Zoufalé ženy dělají zoufalé věci režiséra Filipa Renče, nebo film Špindl s Annou Polívkovou v hlavní roli. Pro děti je zase určený animovaný fil Hurvínek a kouzelné muzeum nebo pohádka Čertoviny režiséra Zdeňka Trošky s Jakubem prachařem a Dominickem Benediktem Hájkem v hlavních rolích.

Novinky přinesou i tematické stanice. Prima COOL uvede seriál Vandráci, mapující cestu Pavla Lišky a Jana Révaie na motocyklech po Střední Americe. Objeví se i nové díly pořadů Autosalon a Těžká dřina, nebo oblíbené seriály Vikingové, Námořní vyšetřovací služba L. A. a Top Gear.

Filmový kanál Prima MAX zase chystá řadu filmových premiér. Uvidíte filmy jako Most špionů, Loupež století nebo Rozmarný milionář. Na Primě KRIMI se zase objeví nový seriál Pád s Gillian Andersonovou a Jamiem Dornanem v hlavních rolích. Nabídne ale i klasické série Sběratelé kostí, Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně nebo Castle na zabití.

Prima LOVE bude diváky lákat na legendární Gilmorova děvčata, nebo turecký seriál Příchuť lásky. Dokumentární Prima ZOOM zase představí původní český seriál Utajené příběhy českých dějin, který nabídne pohled na zajímavé události české historie. V reality show britské BBC Chcete být astronautem? se bude dvanáct soutěžících ucházet o místo ve vesmíru. Celovečerní snímek Příběh Stephena Hawkinga vzpomene na letos zesnulého britského teoretického fyzika a jednoho z nejznámějších vědců vůbec.