O tom, co všechno se může stát, když se o děti a rodinu nestarají ženy, ale jejich partneři, bude nový nedělní seriál Tátové na tahu. V tomto případě jsou čtyři a tváře jim propůjčili herci Štěpán Benoni, Saša Rašilov, Karel Dobrý a Petr Vaněk.

Slavný sitcom Alf
Warneři chtějí znovu oživit slavného mimozemšťana Alfa, píše Variety

Jejich protějšky ztvárnili Aňa Geislerová, Jana Stryková, Eva Josefíková a Jakub Prachař. Všichni budou prožívat svatby, zrození, rozvody, kariérní pády i soukromé tragédie. Budou se nenávidět, milovat, navzájem si pomáhat. A hlavně bude každý z tátů bojovat o to, aby byl tím nejlepším na světě.

Český Kutil Tim?

Úterní a čtvrteční večery budou patřit Krejzovým s Václavem Postráneckým v hlavní roli. Seriál se odehrává kousek za Prahou, kde stojí velká rodinná vila s veterinární klinikou, kutilskou dílnou a z podkrovního bytu vysílá místní soukromé rádio.

Hlavou rodiny a pánem vily je televizní kutil Jan Krejza, jenž má vždy dveře otevřené pro své čtyři dcery, které pojmenoval podle prvních písmen abecedy  – Anna (Vanda Hybnerová), Bára (Markéta Plánková), Cinda (Lucie Polišenská) a Dana (Ivana Korolová). Dohromady s jejich partnery jsou Krejzovi trochu jiná, poněkud bláznivá, ale určitě šťastná rodina.

Castle Rock.
Desetidílný Temný seriál z pera Stephena Kinga míří na HBO

„Jan je mi docela blízký, protože stejně jako on dělá Receptář, který už uvádím několik let, a má stále větší úspěch. Doufejme, že se to promítne i do seriálu. Baví mě na něm i to, že miluje svou ženu a dcery, přestože se jim nesnaží úplně porozumět. Je to člověk, který kde si neví rady, tak nedělá nic. Což mi přijde jako projev hluboké moudrosti,“ říká Václav Postránecký.

Mareš a Bouček spolu

Hlavní vlajkovou lodí podzimní sezony je podle generálního ředitele FTV Prima Marka Singera interaktivní show 1 proti všem, kterou televize uvede jako první ve střední Evropě – premiérově se na obrazovce objeví v sobotu 1. září ve 20.15.

„Její jedinečnost spočívá ve speciální aplikaci, díky které se mohou zapojit i diváci doma u obrazovek. Divácky atraktivní bude jistě i ústřední moderátorská dvojice v podání Leoše Mareše a Libora Boučka,“ uvádí Singer. K ruce budou mít moderátoři i dámu – Kláru „Angée“ Svobodovou.

Z natáčení druhé řady seriálu České televize Labyrint.
Labyrint od ČT do třetice. Když člověk vyzve Boha na souboj

„Provede pokusy, které jsou částečně předtočené a které absolvovala. Některé věci, které si vyzkoušela, jsou i dost nebezpečné a plné adrenalinu. Prostě na ně posíláme někoho mladšího. Přece jen jsme s Leošem starší chlapci, kteří mají rádi klid,“ povídá Libor Bouček.

V živém vysílání se pokaždé hraje až o 1,5 milionu korun a platí jediné – velká zábava, při které může vyhrát opravdu každý. Tipují se totiž odpovědi na už zmiňované neuvěřitelné experimenty a úkoly, na které se nedá najít správná odpověď na internetu ani se nedají vyčíst v encyklopediích.

Další Talenty a poslední Pohlreich

V sedmé sezoně se odehraje show Česko Slovensko má talent (ČSMT), kterou televize Prima vysílá ve spolupráci se slovenskou TV JOJ. Porotu letos nově posílila zpěvačka Marta Jandová, která vystřídala Lucii Bílou. Představí se i nová moderátorská dvojice David Gránský a Lujza Garajová Schrameková.

Prima bude pokračovat i v kultivaci české gastronomie. Kromě šesti nových (a zároveň posledních) dílů Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem představí novinku Ano, šéfová! s gastronomkou a podnikatelkou Jitkou Paganou a jejím synem Santem. Zcela novým formátem je Poklad z půdy s moderátorem Janem Rosákem, v němž budou odborníci v každém díle oceňovat pět starožitností od takzvaně obyčejných lidí, které od nich mohou následně experti starožitníci koupit v miniaukci.

Marta Jandová.
Zpěvačka Marta Jandová střídá v Talentu Lucii Bílou

Ke stálicím Primy naopak patří seriál Modrý kód, který se na podzim vrátí s novými příběhy, stejně tak Partička, Prostřeno!, Show Jana Krause, Policie v akci, Vychytávky Ládi Hrušky i hobby magazín Receptář prima nápadů.

Těšte se na čertoviny

Z filmů zaznamenají televizní premiéru Bajkeři, Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, Špindl, Čertoviny nebo Hurvínek a kouzelné muzeum.

Další filmy a seriály nabídnou i tematické kanály. Prima COOL uvede seriál Vandráci osobitým způsobem zachycuje dobrodružství Pavla Lišky a Jana Révaie na cestě Střední Amerikou). Prima MAX vsadí na Most špionů, Loupež století, Rozmarného milionáře). Prima KRIMI chce oslovit diváky britským seriálem Pád s Gillian Andersonovou a Jamiem Dornanem v hlavních rolích. Prima LOVE znovu uvede Gilmorova děvčata či Příchuť lásky.

Dokumentární kanál Prima ZOOM představí původní český seriál Utajené příběhy českých dějin.

Celovečerní snímek Příběh Stephena Hawkinga vzpomene na letos zesnulého britského teoretického fyzika a jednoho z nejznámějších vědců vůbec.

Česká televize představila 31. července v Praze novinářům své podzimní vysílací schéma. Jiří Dvořák
Podzim s Českou televizí: Rédl, Labyrint i Zahradnictví