Předchozí
1 z 5
Další

Strážci galaxie: Volume 3 (od 3. 5.)

Strážci galaxie: Volume 3Strážci galaxie: Volume 3Zdroj: se svolením Falcon

Když jste jednou medvídek mýval, nedáte bez Radiohead ani ránu, a to doslova. Dokazují to znovu Strážci galaxie, jejichž třetí díl právě vstupuje do kin. Není nutné chápat všechny detaily příběhu, podstatné je, že se režisér James Gunn opět postaral o parádní podívanou a že má velké pochopení pro své postavy (inspirované komiksem z dílny Dana Abnetta a Andyho Lanninga). Peter Quill se dál trápí ztrátou milované Gamory, opět se vydává na nebezpečnou misi a zachraňuje svého přítele. Je to zábavná i dojemná tečka za „strážci“ a není pochyb o tom, že fanoušci budou ronit slzy.

Zdroj: Youtube

Život pro samouky (od 11. 5.)

Život pro samoukyŽivot pro samoukyZdroj: se svolením Bontonfilm

Roztržitá, nesebevědomá, ale vtipná. Svůj život má vcelku naplánovaný, když ji ale osud uvrhne do nečekané situace, začne se v něm pořádně smažit. Včetně rozhodnutí začít znovu randit. Takový je úděl hrdinky nové české komedie, ženy po čtyřicítce, které život připraví nezáviděníhodné zkoušky. Sama sebe a všechny trable však bere s nadhledem a dávkou sarkasmu, což je její výhoda. Role jako stvořená pro Janu Plodkovou, pro niž ji režisérka a autorka scénáře Jitka Rudolfová psala a s níž pracovala už potřetí (poprvé ve filmu Rozkoš). Inspiraci našla v knize Barbory Šťastné Láska pro samouky.

Zdroj: Youtube

Hypnotik (od 11. 5.)

Mistr tajemných příběhů i povah Robert Rodriguez se pohybuje s lehkostí v různých žánrech - od komiksového Sin City až po černé komedie typu Čtyři pokoje. Čas od času spojí své síly s Quentinem Tarantinem, s nímž je zjevně naladěn na podobné vlně.

Instalatéři z Bílého domu nabízejí trochu jiný pohled na aféru Watergate
Tipy ze streamů: Česká krimi Pod hladinou i seriál o zákulisí aféry Watergate

Tentokrát se jeho hrdina detektiv během nového případu snaží objevit svou ztracenou dceru a zároveň čelí rafinované manipulaci tajemného hypnotika, který údajně dokáže silou mysli přimět ostatní přistoupit na verzi světa, jež neexistuje. Hlavní roli svěřil režisér Benu Affleckovi.

Zdroj: Youtube

Malá mořská víla (od 25. 5.)

Malá mořská vílaMalá mořská vílaZdroj: se svolením Falcon

Na stříbrná plátna se vrací legendární příběh Andersenovy víly, kterou zahubila láska. Tentokrát se ho ujal americký režisér Rob Marshall, který dal vodní krásce Ariel podobu muzikálu. I tady touží nejmladší dcera krále oceánů poznat svět na souši, proto tajně vyplouvá na hladinu. Osud tomu chce, že potká prince Erika a během jediné chvíle se zamiluje. Naslouchá svému srdci, a tak přestoupí všechny příkazy svého otce a uzavře dohodu se záludnou mořskou čarodějnicí, aby mohla žít se svým princem. Její tragický osud se začíná naplňovat. Titulní roli dostala Halle Baileyová.

Zdroj: Youtube

Muž, který stál v cestě (od 25. 5.)

Muž, který stál v cestěMuž, který stál v cestěZdroj: se svolením Bontonfilm

K filmu o klíčové postavě srpna 1968 vedla dlouhá cesta. Lékař František Kriegel byl jediný politik naší vlády, který se po srpnové invazi vzepřel během jednání v Moskvě sovětskému diktátu a odmítl podepsat takzvaný Moskevský protokol. Na podzim 1968 hlasoval už coby řadový poslanec jako jeden z mála proti smlouvě o pobytu sovětských vojsk v ČSSR. Z KSČ byl vyloučen v květnu 1969. Režisér Petr Nikolaev natočil film podle scénáře Ivana Fíly a v hlavní roli uvidíme Tomáše Töpfera.

Zdroj: Youtube