Již před uvedením filmu bylo zjevné, že dojde k přepisu diváckých rekordů. Překvapivý je spíš způsob, jakým k tomu došlo.  Poslední Avengers překonali svými 356 215 diváky za premiérový víkend (bez středečních předpremiér) dosavadního držitele diváckého rekordu titul Padesát odstínů šedi o téměř čtyřicet procent.

Tržební rekord držela doposud pevně v rukou jiná sága, a to Star Wars: Síla se probouzí, i tenvšak jasně padl. Se svými 60 milióny hrubých tržeb z českých kin zvedli Avengers laťku premiérového čísla o bezmála 60 šedesát procent. Když přičteme čísla návštěvnosti včetně středečních předpremiér, dostaneme se na 397 tisíc diváků.

Podívejte se na trailer:

Zdroj: Youtube

Limitovaný počet promítání

Unikátnost vysokého výsledku podtrhuje fakt, že film trvá přes tři hodiny a počet představení tak byl u spousty kin objektivně limitován. V tabulkách návštěvnosti lze nalézt celou řadu titulů, které dosáhly na statisícové hodnoty, ale ještě nikdy se tak nestalo v rozmezí čtyř dnů premiérového víkendu. 

Avangers: Endgame
Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Režie: Anthony Russo, Joe Russo, hrají: Brie Larson, Winston Duke, Karen Gillan, Scarlett Johansson, Chris Evans, Chris Hemsworth, Evangeline Lilly, Josh Brolin, Robert Downey Jr., Tom Holland, Paul Rudd a další.

Premiéra v ČR: 25. dubna 2019. Uvedeno ve formátech 2D, 3D, 4DX, IMAX, ATMOS (v původním i českém znění).