Film ještě před pražskou premiérou viděli i první diváci na Moravě. Proč jste se s producentem rozhodli pustit film tady?

Ženy v pokušení měly loni právě na Moravě obrovský úspěch a trhaly rekordy v návštěvnosti. Chtěli jsme tedy poděkovat Moravanům za jejich přízeň tím, že jim naši novou komedii promítneme jako úplně prvním.

Jaké máte první ohlasy? Baví se víc muži nebo ženy?

Reakce jsou zatím tak vynikající, že to musím zaklepat. Smějí se všichni. Jsem rád, že se ukazuje, že muži ještě nejsou tak uťápnutí, aby si netroufli smát se mým ironickým poznámkám o manželství i před svou zákonnou polovičkou. A tak jak jsem předpokládal, i ženy osvědčily, že mají smysl pro humor a dokážou se chechtat nejen mužům, ale i samy sobě. Jejich vysoký smích zní při projekcích mnohdy častěji a silněji než ten hluboký mužský. To, že příběh odehrávající se v Praze se takhle líbí v Brně a Ostravě, vypadá slibně a nadějně.

Zdroj: Youtube

Ve filmu jsou různé odvážné erotické pasáže. Jak je herci brali herci, neremcali? A posilňoval jste je koňakem?

Neremcali. Ale Jirka Macháček, kterého těch milostných scén čekalo nejvíc, se opravdu posilňoval. Ovšem ne koňakem, ale kondičním cvičením. Věděl, jaká ho při natáčení čeká dřina. Protože přiznejme se pánové: Kdo z nás by dokázal na jedné milostné scéně dělat třeba osm hodin? Vždyť i můj osobní rekord ze soukromého života je sotva sedm a půl. I když krása Petry Hřebíčkové a Vicy Kerekes by nás asi dokázala vybičovat k neuvěřitelným výkonům.

Proč jste se rozhodl udělat tuto komedii víc našňořenou? Prostředí Malé Strany, zajímavé bytové interiéry, luxusní restaurace… České rodiny takhle moc nežijí. Je to kvůli zahraničnímu divákovi?

Myslím na každého diváka. Chci jim ve filmu dopřát něco výjimečného a zajímavého. Proč by se ti lidé měli obtěžovat vážit cestu ze svých domovů do kina, kdyby tam viděli totéž, co můžou vidět u sebe v obýváku? Oni se přece chtějí dívat na krásné věci, místa, slyšet a vidět zábavné a krásné lidi. Proč bych jim to měl upírat? Naopak dali jsme do toho filmu, to nejpůsobivější, co známe a co i nás okouzluje.


Váš bonvivánský hrdina v podání Bolka Polívky může být vnímán i jako políček nevěrným mužům, které stihne trest. Co si vy jako chlap vlastně myslíte o "bokovkách“?

Netroufl bych si fackovat nikoho, natož tak velkého chlapa, jakým je Bolek Polívka. To já klidně přenechám jeho filmové manželce Simoně Stašové. Jinak samozřejmě manželská nevěra je strašná, odsouzeníhodná věc. Tedy pokud zrovna není provozována se mnou… Všichni, které můj názor zajímá, se to nejlépe dozví v kině na Mužích v naději. Víc na sebe už neprásknu.

Fotogalerii snímků z filmu najdete ZDE.