Snímek se jmenuje The Gray Man a líčí příběh zabijáka, který opustil americkou CIA a v jehož stopách jde další bývalý agent a zabiják. Právě toho ztělesní Ryan Gosling. V dalších rolích uvidíme Chrise Evanse, Jessiku Henwicka BillyhoBoba Thorntona.

Jak píše americký časopis Variety, natáčení začalo už v březnu v Los Angeles, kde potrvá do dubna, poté se zahraniční produkce přesune k nám. Hodlá využít ponurých pražských míst, zkušených produkčních společností a řemeslníků i státních pobídek.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera
Liga spravedlivých má už zase napilno. Batman a Wonder Woman jsou zpátky

Českým partnerem bude americkému štábu společnost Stillking Films, která se podílela na řadě amerických filmů, mimo jiné bondovce Casino Royale (2006).

Film točí bratrská dvojice Anthony a Joe Russo, kteří mají na kontě například snímek Avengers. „Chceme v příběhu ukázat dvě strany CIA, tajných služeb, které znají diváci po celém světě. Věříme, že snímek zaujme četné publikum,“ říká Joe Russo o filmu, který vznikl podle knižní předlohy Marka Greanyho. Rozpočet filmu činí 200 milionů dolarů, čili přibližně 4, 4 miliardy korun.