Quentin Tarantino má za sebou nejšťastnější víkend kariéry. Téměř tříhodinové retro Tenkrát v Hollywoodu se stalo jeho nejúspěšnějším snímkem v rámci americké premiéry. Film vydělal za několik prvních dnů přes 40 milionů dolarů, což s ohledem na 190milionový rozpočet včetně marketingu není vůbec špatné, naopak.

Z černé lodičky své múzy Umy Thurman sice režisér Kill Billa (jako před devíti lety v New Yorku) tentokrát šampaňské nepil, na špunty ale došlo. 

Tým snů. Brad Pitt a Leonardo Caprio ve snímku Tenkrát v Hollywoodu
Tarantino okouzlil Cannes. Film Tenkrát v Hollywoodu rozpoutal šílenství

V žebříčku Tarantinových filmů se tak novinka ocitla na prvním místě, na druhou příčku posunula vládnoucí Hanebné pancharty a na třetí Nespoutaného Djanga.

Mnohé asi tentokrát režisér brutálních černých komedií zaskočil, jeho ohlédnutí za rozpadajícím se starým Hollywoodem roku 1969 působí až na pár scén nečekaně krotce a nostalgicky. Možná ale právě to přitáhlo americké diváky do kin. Samozřejmě spolu se zvědavostí – režisérovi se podařilo díky ochotě médií utajit finále, jež se dotýká nechvalně proslulých Mansonových vrahů a smrti herečky Sharon Tate.

Fotbalový miláček. Život a kariéra Diega Maradony dostal v Kapadiově filmu rozměr takřka biblický - svářily se v něm dvě duše
Prokletí talentu. Filmový portrét Maradona vypráví o souboji anděla a ďábla

Tu hraje Robbie Margot, jež na sebe upozornila před šesti lety v dramatu Vlk z Wall Street, kde se sešla s Leonardem DiCapriem. „Přišla na casting tak brilantně připravená, že jsem prostě neměl jinou volbu,“ vysekl jí poklonu režisér.

Sharonin esprit

Při natáčení nosila herečka skutečné šperky zemřelé Sharon Tate (manželky Romana Polanského), které zapůjčila její rodina. „Vážila jsem si toho, chtěla jsem na plátně uctít Sharonin esprit,“ řekla Margot. „A cítila jsem velký pocit odpovědnosti.“

Herečka Scarlett Johansson se na Comic Conu v americkém San Diegu rozpovídala o chystaném filmu Black Widow (Černá vdova)
Muži na ústupu. Kinům vládnou superženy

Režisér ve filmu cituje řadu dobových snímků, zejména z 60. let (Velký útěk, Modelka, Údolí panenek či Marlowe), osobní hold pak skládá dílu Sergia Leoneho, jež ho prý zásadně ovlivnilo. Hrubý sestřih trval podle jeho slov čtyři hodiny. Pro Cannes jej se střihačem Fredem Raskinem nakonec zkrátili na 2 hodiny 39 minut, přijatelnou délku pro diváky.

I když se tak zmenšil prostor některých známých tváří jako třeba Al Pacina. Režisér ale nevyloučil, že do sestřihu ještě sáhne. Takže nás možná v kinech čeká překvapení. Tenkrát v Hollywoodu uvidíme 15. srpna.