Vítězové si letos rozdělí příspěvky ve výši 800 tisíc korun. V hlavní kategorii své síly měří scenáristé bez rozdílu věku, v kategorii Hvězda zítřka pak začínající autoři ve věku do 33 let, kteří dosud nemají realizovaný scénář celovečerního filmu. Za 15 let svého trvání nadace podpořila už sto scenáristů a 96 projektů částkou 10,3 milionu korun.

Po uzávěrce 28. února nyní zaslané texty pročítají a hodnotí členové výboru. „Věřím, že objevíme dostatek kvalitních děl. V aktuálním soutěžním kole jsme připraveni rozdělit celkovou částku mezi více osob. Vše ale záleží na kvalitě přihlášených scénářů,“ říká Helena Uldrichová ze správní rady nadace.

O podporu se uchází celkem 99 scénářů od téměř stovky autorů. Sešlo se na padesát dramat, sedmadvacet komedií, devět pohádek a rodinných filmů a osm thrillerů a detektivek.

Nejmladším autorem je sedmnáctiletý student, nejstaršímu je 85 let. Většina látek se týká současnosti. Nadace v minulosti podpořila filmy Kobry a užovky, Instalatér z Tuchlovic, Domestik, Teroristka, Modelář nebo Šarlatán.