Když před dvěma lety uvedla stanice HBO Max pokračování seriálu Sex ve městě nazvané A jak to bylo dál…, mnozí příznivci příběhů čtveřice kamarádek z New Yorku zůstali zklamaní. Jednou z hlavních výtek bylo, že nová kapitola sledující osudy Carrie, Mirandy a Charlotte po letech, není úplná kvůli absenci čtvrté z nerozlučného čtyřlístku - postavy Samanthy Jonesové ztvárněné herečkou Kim Cattrallovou. 

Cynthia Nixon, Sarah Jessica Parker a Kristin Davis
Sex vládne městu. Hrdinky slavného seriálu se vracejí, ovšem bez Samanthy

Cattrallová totiž dlouhodobě a zarputile odmítala objevit se v dalším filmovém pokračování Sexu ve městě a tvůrci nových seriálových epizod ji pak ani neoslovili. Herečka svůj odpor pokračovat zdůvodnila tím, že se její postava už nemá kam dál vyvíjet. Podle staršího článku magazínu Variety také nesouhlasila s dějovou linkou, podle níž měl Samanthě posílat dospívající syn její kamarádky fotky svého přirození.

Scénáristé A jak to bylo dál… proto postavu Samanthy 'odklidili' do Londýna. Byť si s ní v epizodách první série začala Carrie (Sarah Jessica Parkerová) psát zprávy, nikdo blíže nevysvětlil důvod Samanthina odjezdu a neobjevila se ani její tvář. Nyní se ale fanoušci konečně dočkají.

Magazín Variety přinesl překvapující zprávu, že ve druhé sérii A jak to bylo dál…, kterou HBO Max uvede 22. června, se Samantha přece jen vrátí do děje.

„Na jednu noc bude vesmír Sexu ve městě opět úplný. Variety zjistil, že Kim Cattrallová se opět ujme své ikonické role Samanty Jonesové a objeví se v posledním díle druhé série A jak to bylo dál… Bude to ale pouze jedna scéna,“ píše Variety.

Návrat Samanthy i oslavované stylistky

Podle informací magazínu v dané scéně bude Samantha telefonovat s Carrie. „Cattrall tento dialog natočila 22. března v New Yorku, přičemž se nesetkala ani nemluvila s žádnou z ostatních hlavních hvězd, tedy ani se Sarah Jessicou Parkerovou, ani tvůrcem seriálu Michaelem Patrickem Kingem,“ nastiňuje Variety. Natáčení se odehrávalo v obřím utajení - nejenže zpráva o něm pronikla ven až nyní, navíc z něj po sítích nekolují žádné fotky. 

Trailer ke druhé sérii A jak to bylo dál… 

Zdroj: Youtube

Kromě návratu Samanty přelomová scéna podle zdrojů z natáčení přinese ne jeden, ale hned dva velké comebacky. „Postavu Samanthy totiž pro tuto scénu oblékla slavná kostýmová designérka Sexu ve městě Patricia Fieldová, která jinak už na pokračování A jak to bylo dál… nepracuje,“ upozorňuje Variety. Mimochodem, neúčast Fieldové na přípravě nové kapitoly Sexu ve městě se stala druhým hlavním důvodem kritiky směřující k první sérii A jak to bylo dál…

 Britský malíř Jamie Coreth před portrétem prince Williama a jeho manželky Kate ve Fitzwilliamově muzeu v Cambridge, 23. června 2022.
Boty vypůjčené ze Sexu ve městě. Kate s Williamem mají první oficiální portrét

O čem si Carrie se Samanthou po telefonu povídají, se zatím dá jen spekulovat, fanoušci ale doufají, že se například vysvětlí důvod Samanthina odjezdu do Londýna. Vzhledem k tomu, že se Cattrallová dala těžce zlomit k této jediné scéně, je možné, že půjde o definitivní Samanthino 'sbohem' jakémukoliv dalšímu pokračování A jak to bylo dál… 

Co ještě také přinese druhá série seriálu A jak to bylo dál…

- Vrátí se hlavní postavy Sexu ve městě Carrie (Sarah Jessica Parkerová), Miranda (Cynthia Nixonová) a její manžel, Charlotte (Kristin Davisová) a její manžel i dcery; i nové postavy z první řady A jak to bylo dál… Lisa Todd Wexleyová (Nicole Ari Parkerová), Seema Patelová (Sarita Choudhuryová), Dr. Nya Wallaceová (Karen Pittmanová) i Che Diaz (Sara Ramirez)

- Postava Carrie se na konci první série po smrti Pana Božského opět vrhla do světa randění a začala si románek s producentem svého nového podcastu. Oficiálně je potvrzeno, že ve druhé sérii se opět objeví její bývalý snoubenec Aidan Shaw, a po Instagramu kolují snímky z natáčení, na nichž se Carrie a Aidan líbají. S kým Carrie nakonec bude?

- Postava Mirandy na konci první série odjela se svou novou partnerkou, nebinární Che Diaz, do Los Angeles. Druhá série tak přinese další vývoj jejich vztahu.

- Postava Charlotte bude podle traileru dál řešit životy svých dětí, přičemž po jejich škole se začne šířit tzv. MILF seznam (volně přeloženo seznam starších sexuálně atraktivních žen z řad rodičů). Její starší dcera jí také oznámí, že je připravená přijít o panenství.

- Co se týče módy v seriálu, diváky podle uniklých snímků čeká opětovný pohled na ikonické Cariiny svatební šaty od návrhářky Vivienne Westwoodové, velkou pozornost na sociálních sítích si získalo také její psaníčko ve tvaru holuba značky J.W. Anderson.

Zdroj: magazín Vogue, teaser ke druhé řadě seriálu A jak to bylo dál…

Zdroj: Youtube