„Přesto, že má seriál v názvu České Budějovice, nepůjde o klasickou městskou detektivku," vysvětluje kreativní producent ČT Jan Lekeš. "Naší snahou je strávit co nejvíce času venku v krajině nebo v menších městech a ukázat ikonická místa spojená s tímto regionem. Malebnost a klid jihočeské krajiny je postavena do kontrastu se zločinem, povětšinou banálním, brutálním a zbytečným.“ 

Hana Vagnerová, Petr Vaněk a Elizaveta Maximova
Kýč táhne. Sladkobolný Ježíšek trumfl v kinech superhrdiny i Dunu

Na režii se podílí dvojice Jan Hřebejk a Jiří Chlumský, kteří se štábem natáčeli na Šumavě, v Táboře, Třeboni, Českých Budějovicích či na Lipně. Některé z epizod vycházejí opět ze skutečných kriminálních případů, nepocházejí ale všechny z dané lokality. "Zjistili jsme, že jižní Čechy jsou z kriminalistického hlediska klidnější,“ doplňují tvůrci.

Dominuje David Novotný

Hlavní postavou je šéf vyšetřovacího týmu Karel, kterého hraje David Novotný. Je oblíbený, ale také přísný. A dobře ví, co chce. Jako každý v sobě ale nosí temný stín. V době, kdy sloužil ve vojenské kontrarozvědce, zavinil vážné zranění kamaráda, který skončil jako invalida.

Cynthia Nixon, Sarah Jessica Parker a Kristin Davis
Sex vládne městu. Hrdinky slavného seriálu se vracejí, ovšem bez Samanthy

Ostravskou posilu policejního týmu Emu Grodskou hraje Pavla Beretová, mladší kolegy Janu Šímovou a Petra Brauna ztvárňují Judit Bárdos a Filip Březina. "Je disciplinovaná, ctižádostivá, ale se sníženou empatií k okolí i hranicí strachu. „Obléká se trochu jako kluk, nechce být výstřední a vyčnívat z davu. Má i svoje tajemství, ale to zatím nemohu prozradit,“ říká její představitelka Judit Bárdos.

Natáčet se bude ještě během příštího roku, televizní premiéru plánují tvůrci na leden 2023. Seriál se těší jako většina krimi žánrů oblibě u publika, předchozí řady Místo zločinu Plzeň a Místo zločinu Ostrava sledovalo v průměru milion 340 tisíc diváků.