„Natáčení na služebně, které nám dnes začalo, je pro nás nejtěžší, protože je nás ve dvou místnostech nacpaných asi čtyřicet lidí a navíc je tam hodně textu, takže je to opravdu vyčerpávající. Ale jinak jsme rádi, že jsme spolu, je tu pohoda,“ řekla Deníku Jaroslava Stránská, představitelka strážmistryně Lucie Krásenské. Dodala, že by se ráda vypravila na výlet na Šumavu, ale v nejbližších dnech na to nebude mít čas, má totiž hodně textu, a tak se bude zejména učit. „Zatím jsem tu během letošního natáčení byla jen jednou na houbách, to jsem našla půlku tašky,“ svěřila se.

Rekonstrukce okupace
Utajené záběry. Film Rekonstrukce okupace připomíná, jak to bylo 21. srpna 68

Natáčení si ona i další seriáloví policisté, kteří se konečně setkali v plné sestavě, užívali. Čekání na svoje záběry vyplňovali povídáním a zejména žertováním. „Kdo je největší srandista? Asi všichni, každý den je to jiné, každý chvilku tahá pilku,“ mínil Zdeněk Palusga alias poručík Vlasta Nováček. Přiznal, že ani pro něj není natáčení v náročných podmínkách snadné. „Je tu opravdu málo prostoru, také tu není úplně nejvíce vzduchu. Je tu horko, občas do toho bije kostelní zvon nebo houká sanitka. Je to tu velmi složité, ale zároveň zábavné,“ nesmutnil.

Jednou z nových tváří seriálu je brněnský herec Miroslav Kumhala, jenž v jedné z epizod hraje faráře. „Cesta sem je sice dlouhá, ale je tu moc hezky a je tu příjemná atmosféra. Pracuje se mi dobře,“ pochvaloval si.

Čekají je Klatovy

Režisér a autor projektu Jaroslav Soukup Deníku řekl, že natáčení už je ve druhé polovině. „Dnes máme 57. natáčecí den, zbývá jich 39, takže je před námi ještě hodně práce,“ uvedl Soukup, který přiznal, že ne vše běží hladce. „Problémy se při natáčení vždy objevují. Třeba včera jsme točili scénu s vrtnou soupravou. Ta sice přijela, ale byl problém ji vůbec uvést do provozu, takže jsme se hodně zdrželi,“ popsal režisér.

Anna Cónová
Alice Nellis natáčí novou roadmovie. Kůň je zrcadlo lidské duše, říká

V Kašperských Horách stráví filmaři bezmála dva týdny, jejich další zastávkou, kde pobudou delší dobu, budou zhruba v polovině září Klatovy. „Tam budeme nejméně tři týdny natáčet v různých lokalitách – v kancelářích, kavárnách, v exteriérech a samozřejmě i na okresním policejním ředitelství,“ uzavřel Soukup.

Čtvrtá řada bude mít osm dílů, jednou z nových zásadních postav bude režisérova manželka Petra Martincová, která hraje zdravotní sestřičku. Vysílat by se nové díly měly v roce 2022.