„Zatímco první série byla vázána na dějinné události konce šedesátých let, druhá byla víc o historkách ze života. Ve třetím pokračování se budeme zaměřovat na osobní příběhy našich hrdinů. Zažijeme s nimi opět hodně těžkých, ale i veselých chvil, jak už to v životě bývá,“ říká Arichtev.

Honzíka hrají postupně tři herci

Největší proměnou podle něj projde postava dospívajícího Honzíka, jehož postupně v připravované sérii ztvární tři herci. „Honzík končí základní školu, dostává se na střední a následně na vysokou. Každé to studium absolvuje v podání jiného herce – jmenovitě Zdeňka Piškuly, Jiřího Nováka a nakonec Braňa Holička,“ doplňuje režisér. Honzík ale nebude vykreslen jen coby vzdělávající se mladík. Objevuje i životní radovánky – z Neckermannu si s kamarády obkresluje holky ve spodním prádle, přichází na chuť cigaretám a prvnímu sexu. „A taky hraje na kytaru, v čemž ho jeho otec Karel Dvořák (pozn. Roman Vojtek) jako bývalý člen kapely Raketa podporuje. V jistém momentě bude muset vyhranit svůj postoj vůči muzice – zda bude vekslákem s patkou nebo nezávislým metalákem s pověstnou ‚prdelí‘ na hlavě a dlouhými vlasy.“

Hana Vagnerová dostala cenu na Novoměstském hrnci smíchu

Své trable bude opět řešit i Honzíkova teta v podání Hany Vagnerové, která za roli Zuzky Dvořákové získala na nedávno skončeném Novoměstském hrnci smíchu cenu Herecké asociace. Ta ji ohodnotila za jemný tragikomický šarm, který své postavě dává. „V minulé sérii prožila Zuzka spoustu tragických záležitostí spojených s disidentskou linkou svého muže (pozn. Jaromír Nosek). Díky vedení režiséra Bisiho si ale zachovává i humor, je nad věcí. Což je dobře, protože od začátku je našim cílem vyprávět divákům příběh jedné standardní rodiny, která je daleko od politických postojů. Ten příběh je prostě vzpomínkou lidí, kteří žili běžný hezký život,“ uvedla Vagnerová.

Nic moc sexy osmdesátá léta nebyla, říká Mahulena Bočanová

Že by plesala nad módou a účesy osmdesátých let, do kterých se teď bude muset stylizovat, říct nemůže. „Maskéři vyřešili stárnutí mé postavy tak, že jí vymysleli příčes, takovou ofinu. Není to kdovíjak krásné, to vám teda můžu říct.“ Ve stejném duchu mluví i Mahulena Bočanová, která hraje jednu z mála záporných postav – Miladu. „Je to potvora, velice neoblíbená, která touží jen po penězích. Tím pádem ale může vnést do seriálu hodně humoru, protože člověk se prostě zasměje tomu, když je někdo tak nebetyčně neomalený jako ona. A co se týče šatů, které obléká – nic moc sexy ta osmdesátá léta nebyla. I když jsem si třeba v té době myslela přesný opak,“ dodala.