K sympatické a k umění inklinující Libušce (Zuzana Vejvodová), která včera zázračným způsobem pomohla profesorce Hejlové (Hana Maciuchová) od nepříjemných příznaků začínajícího onemocnění, a jejímu synkovi Boriskovi (Vladislav Rousek) postupně přibude ještě pět postav.

Hlavou klanu bude děda Boris (Lubomír Lipský), i ve svém věku uznávaný vrhač nožů. Jeho rodiče si prý kdysi přáli, aby se stal účetním, čemuž se bránil. Coby romantický dobrodruh tak utekl z domova a posléze se dal k potulným žongléřům. Jeho slabinou je, že se celý život točí kolem něžného pohlaví, což je na něm sympatické.

Ženská sukně dosud nenechávala chladného ani Borise mladšího (Andrej Hryc), člověka hlučného, společenského, ale s osobním kouzlem, jemuž podlehla i jeho současná třetí žena Kateřina (Lenka Vlasáková). Kateřina je velmi moudrá a intuitivní žena, která své zvláštní schopnosti využívá při věštění z koule. Patří k lidem, kterým se ostatní velice rádi svěřují. V rodině má důležité místo, protože jí dává řád. „Roli v Ulici mi nabízeli už několikrát. Až teď jsem ji ale mohla přijmout, protože mi to dovolil čas. Chtěla jsem si tenhle druh natáčení, o kterém všichni říkají, že je jiný, vyzkoušet. Role Kateřiny se mi navíc líbí, je moc hezky napsaná, takže o to víc se na ni těším,“ uvedla Vlasáková.

Její seriálová dcera Pepina (Nicola Říhová) je pověstná tím, že využívá své pozice nejmladšího člena rodiny. A nutno říct, že díky své výřečnosti často dosáhne svého. A aby nebylo málo tajemna -vznáší se i nad Theou (Kristýna Maléřová), dívkou s magickým kouzlem, která nemá ráda své jméno a potažmo ani sama sebe. Je uzavřená, velmi těžko se integruje do společnosti a málokdo si tak všimne, že je vlastně vtipná.

„Vyznat se v tohle rodinném mumraji bude asi trošku problém, protože mně teda hlavu zamotal,“ řekl na setkání s novináři Jakub Štáfek (Matěj Jordán), který jim nově příchozí členy seriálu představil. Sám se v Ulici objevuje od samého začátku jejího vysílání a stále stejně ho prý baví.

„Teď se těším právě na tu novou dějovou linku, přijde mi hodně zajímavá, zvlášť na Libušku,“ pronesl Štáfek, který se kromě natáčení věnuje i přípravě na maturitu na Soukromé střední odborné škole umění a managementu v Praze-Vokovicích, kde si vybral obor foto-video. „V listopadu a prosinci budu navíc zkoušet roli v Divadle na Fidlovačce v Čechovových Třech sestrách pod vedením režiséra Juraje Deáka,“ prozradil.