Letuška (USA, vysílá HBO GO)
Osmidílná série inspirovaná úspěšným románem Chrise Bohjaliana nabourá všechny vaše představy o letuškách. Titulní hrdinka Cassie má do něžných, vyrovnaných stvoření, jež vám nosí na tácku drinky, trochu daleko. Je sexy a má pěknou figuru, jinak je ale dost často na ránu.

Za všechno může jediná noc, po níž se vzbudí vedle muže zbroceného krví. Od té chvíle její roztržitost a slabost pro alkohol nápadně vzrostou. Trable s touto neřízenou střelou, v níž daná vražda probudí vytěsněné vzpomínky na dětství, mají všichni kolem. Vyšetřovatelé FBI, nejlepší kamarádka a právnička, milenci i bratr.

Za projektem stojí Steve Yockey (Lovci duchů, Awkward), u scénářů se vystřídalo celkem osm autorů, kteří v Letušce zručně míchají detektivku, prvky černé komedie i psychodrama. Tenhle zábavný koktejl podává neúnavným způsobem skvělá Kaley Cuocová, známá z Teorie třesku.

Zdroj: Youtube

Sabrina: Děsivá dobrodružství (USA, Vysílá: Netflix)
Jeden z nejlepších projektů, který Netflix v posledních letech spustil, nyní definitivně končí. Tvůrci vzali slavnou komiksovou předlohu, kterou i tuzemští diváci mohou znát díky skvělému dětskému seriálu Sabrina - malá čarodějnice. A velmi dobře si uvědomili, že jádrem každé pohádky je ve skutečnosti hororový příběh.

Stačilo tedy Sabrinina dobrodružství ukázat bez přetvářky, s krví a pekelnými monstry. Výsledek je fantastický seriál připomínající temnější verzi naší Arabely - tedy dílo, v němž se sváří obyčejný lidský svět s tím čarodějným. Sabrinina děsivá dobrodružství navíc má skvělé herecké obsazení, takže se nebudete nudit ani minutu.

Zdroj: Youtube

Medvědín (Švédsko, vysílá HBO)
Švédové ve svém šestidílném seriálu dokazují, že nejsou jen mistři hokejového ledu (kolem nějž se příběh točí), ale i dobrých scénářů o mezilidských vztazích a životě teenagerů. Medvědín líčí v první rovině trénink neúspěšného dětského mužstva v zapadlé obci, o nějž se snaží zdejší rodák, který se vrací domů z prestižní kanadsko-americké ligy.

V té druhé - podstatnější – se ale zamýšlí nad tím, kam až jsou schopni rodiče trénujících dětí ve své ambici zajít. A jak nečekaný přečin může brutálně vyhrotit maloměstské vztahy. Režie seriálu, jenž vznikl podle bestselleru Fredrika Backmana, se ujal Peter Grönlund.

Zdroj: Youtube

Rozparovač (Velká Británie, vysílá Netflix)
Netflix opět ukázal, co umí nejlépe na světě: dokumentární seriály. Ve čtyřdílné dokusérii vyšetřovatelé a svědci vzpomínají na ohavné vraždy, které na sklonku 70. let páchal na severu Anglie vrah známý jako Yorkshirský rozparovač.

Série je prošpikována dobovými záběry a dokonale vystihuje atmosféru pěti let hrůzy, která zasáhla Británii. Zároveň se čím dál více projevuje zásadní téma: rozparovač mohl řádit tak dlouho, protože policie dlouho pracovala s jedinou vyšetřovací verzí, že jde o vraha prostitutek.

Proto jí pachatel pronikl mezi prsty, ačkoli s ním mluvila. Důvod: v druhé polovině sedmdesátých let mezi vyšetřovateli nebyla jediná žena, a tak převládla stereotypní verze případu. Po de facto náhodném odhalení identity vraha ostatně byla většina zodpovědných vyšetřovatelů nenápadně uklizena. Rozhodně poučný dokument o tom, že čím různorodější skupina, tím lepší výsledek.

Zdroj: Youtube