Následovat jej budou filmy Gadžo (Tomáš Kratochvíl) o životě ve vyloučené komunitě, Já, horník! (Karel Žalud), který monitoruje sociální situaci horníků na Ostravsku, Zločin pana Chytila (Ivo Bystřičan), vyprávějící příběh úředníka pražského magistrátu v kauze Opencard, a Obnažený národ (Filip Remunda), mapující stopu českých turistů a národní povahy na chorvatských plážích.

Český žurnál je cyklem pěti autorských dokumentárních filmů, které nepublicisticky reflektují vybrané události roku 2013. Filmoví dokumentaristé se v tomto osobitém konceptu chápou témat a událostí, které diváci vídají zpracované spíše od zpravodajů či reportérů. V rámci Českého žurnálu jsou ale kauzy a fenomény představeny skrze nepokrytě osobní pohled režisérů, polemicky, v překvapivých souvislostech a filmově vytříbeným jazykem.

„Říkáme té metodě dokumentární zásahová jednotka. V nadsázce je tím myšleno, že upřednostňujeme, když je režisér dokumentu kromě role pozorovatele i hybatelem. Oproti první sérii, kdy jsme preferovali aktuální témata, je druhá série více o subjektivních kritériích konkrétních dokumentaristů," říkají autoři Českého žurnálu Vít Klusáka a Filip Remunda.

Cyklus začne dílem nazvaným Dělníci bulváru. „Píšu jen to, co moje čtenáře zajímá. A lidé chtějí jen to, co je zabalené mezi kozy a fotbal. Jsem dělník bulváru a jsem nejlepší," říká Pavel Novotný, šéfredaktor druhého nejčtenějšího bulvárního serveru v Čechách.

Dokumentární film Víta Klusáka proniká do světa českých celebrit a novinářů, kteří tyto celebrity vyrábějí i nesnáší zároveň.