Nový projekt volně navazuje na úspěšný seriál, jen čas mezitím trochu trhnul oponou, a tak tentokrát autoři sledují osudy Carrie (Sarah Jessica Parker), Mirandy (Cynthia Nixon) a Charlotte (Kristin Davis) na složité životní cestě po padesátce. Vlasy jim prokvetly šedinami, tváře vráskami a život dalšími vztahy a únavou. Nic to ale nemění na jejich optimismu.

Známí neznámí
Jak dobře znáte své blízké? Známí neznámí přinesou krutou hru s mobily na stole

Jediná herečka bude v tradiční sestavě chybět - Kim Cattrall coby Samantha. Podle zahraničních zdrojů blízkých produkci seriálu došlo už před delším časem k neshodám mezi Catrall a Jessicou Parker, především proto, že Catrall se odmítla do projektu vrátit. Proto se nakonec na obrazovce objeví jen trio kamarádek: Carrie, Miranda a Charlotte. Jejich představitelky jsou i producentkami. Kromě nich si v seriálu zahrají Sara Ramírez, Sarita Choudhury, Nicole Ari Parker nebo Evan Handler.

Mimořádný ohlas 

Sex ve městě podle scénářů Michaela P. Kinga se poprvé na obrazovkách objevil v roce 1998 a vzbudil mimořádný ohlas, zejména u dámské části publika. Sympatie si získal díky otevřeným debatám o sexu, humoru i módním modelům a trendu, který diktovala především Sarah Jessica Parker.

Štěpán Kozub
Tygr i hvězda na plátně. Můj nekorektní humor každý nebere, říká Štěpán Kozub

Do roku 2004 vzniklo celkem šest sérií. Vzhledem k značnému úspěchu i tržbám byly natočeny také dva navazující celovečerní filmy pro kina. První v roce 2008 a druhý o dva roky později.