„Šíleně smutná princezna je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek, takže jsem za nabídnutou roli moc ráda. Její filmovou předlohou se nijak neřídím, už proto, že v procesu zkoušení se spousta věcí mění. Takže si myslím, že moje princezna bude ještě možná vtipnější – ‚udělali' jsme ji víc odrzlou a civilní. Prostě šíleně veselou," řekla Kohoutová během zkoušení kostýmů, která navrhla Simona Rybáková.

Ta film a jeho rozvržení postav respektovala, ale k posunu podle ní muselo dojít jak v estetice a barevnosti, tak ve střizích a materiálech. „Snažila jsem se jednoduchými divadelními prostředky posílit humor a nadsázku a zjednodušit množství filmových převleků na co nejúčelnější počet pro naši jevištní verzi. Kostýmy budou vizuálně i barevně propojovány se scénou, někdy budou mizet, jindy kontrastovat," popisuje svoji práci výtvarnice.

Dobře se v nich cítí i Jan Cina, představitel prince. „Stejně jako Berenika jsem ze své postavy nadšený. Sice mi postupně dochází, jak těžké ještě bude dát celé představení dohromady, ale i tak se snažím uchovat si v sobě tu prvotní radost. A jaký bude můj princ? Zatím pořád přemýšlím, ale myslím, že šíleně šťouravý – abych teda použil to slovo. A pak, myslím, taky šíleně zamilovaný," vypráví Cina.

„A já budu z dvojice rádců ten blbější," hlásí Bob Klepl. „Toho chytřejšího bude hrát Jan Kraus. Dovedete si představit, že bych byl chytřejší já? To nejde. Jsem rád, že se s Honzou zase potkáváme na jevišti, v jiném kuse, protože v inscenaci Nahniličko spolu hrajeme už třiadvacet let," doplňuje Klepl, který zkouší muzikál poprvé v životě. „Je v něm hodně činohry, choreografie, zpívání, výtvarna a efektů. Než se dobereme kýženého výsledku, musíme mít všichni silné nervy."

V dalších rolích se objeví Daniela Kolářová Anna Šišková, Miloslav Mejzlík, Oldřich Navrátil, Ladislav Frej, Roman Štabňák, Michal Slaný či Jiří Ployhar.

Režisér a autor scény Šimon Caban si nastavil cíl, aby divák odcházel s tím, že viděl, co zná a chtěl vidět, a přitom si neuvědomil, kolik je tam nových věcí. Při adaptaci textu (spolu s dramaturgyní Darinou Abrahámovou) ctil předlohu, ale zároveň z filmu nedělal „muzejní exponát". „Myslím, že mé pojetí režie bude výtvarně-rytmicko-organizační. Spolu s kostýmní výtvarnicí, choreografkou Adélou Stodolovou a dirigentem Kryštofem Markem se těším na vytvoření opravdu milého, chytrého a svižného představení," dodává Caban.

Příběh prince a princezny ze sousedních zemí, kteří mají na přání svých otců a jejich rádců uzavřít sňatek, ale rozhodnou se sami si vybrat partnera, je v divadle Studio DVA naplánován vždy v maximálně třech reprízách měsíčně do června 2017.