Pokud je řeč o novinkách, myslí se jimi velké zábavné pořady. Jeden takový natočila v průběhu letošního podzimu Česká televize, která jím vzdala poctu herečce Jiřině Bohdalové.

Největší flám
Ikona české televizní zábavy oslavila v květnu devadesátiny, což byl to dobrý důvod k tomu sezvat do jednoho výjimečného pořadu mnohé osobnosti, které s Jiřinou Bohdalovou poutá pracovní i osobní vztah. Diváci se tak dočkají originální kompilace autorských vystoupení, zábavných scének a hudebních čísel.

Vánoční filmový hit Sám doma.
Hit Sám doma: Slavná scéna byla improvizací a ve filmu se prý objevil i Elvis

Mohou se těšit nejen na oslavenkyni samotnou, ale také na Marka Ebena, Lucii Bílou, Bolka Polívku, Karla Šípa, Libora Boučka, Martina Dejdara, Jiřího Lábuse, Oldřicha Kaisera, Milana Kňažka, Hanu Zagorovou, Ondřeje G. Brzobohatého, Helenu Vondráčkovou, Tomáše Töpfera, 4TET, Jitku Zelenkovou, Vojtěcha Kotka, Moniku Absolonovou, Ondřeje Brouska, Michala Kocába, Olympic či Františka Ringo Čecha. Hvězdné bude nejen jeviště, ale i hlediště. Celou show otevře originální taneční číslo a dojde i na mnohá překvapení. Jak tvůrci slibují, bude to prostě největší flám.

Nekorektní zábava na Primě
V mnohém speciální bude talkshow 7 pádů Honzy Dědka. Hosty moderátora budou tentokrát populární ostravští improvizátoři Tři tygři v čele se Štěpánem Kozubem a Albertem Čubou, za nimiž se Dědek vypravil do jejich domovského ostravského Divadla Mír.

„Bude to úžasný Silvestr. Každoročně jsou televizní Silvestry pragocentrické. Točí se v Praze, účinkující jsou z Prahy, v hledišti jsou Pražáci, tak my budeme mít tentokrát ostravský Silvestr. Budeme v Ostravě a budou tam Tři tygři, kteří jsou vlastně čtyři – Albert Čuba, Štěpán Kozub, Robin Ferro a Vladimír Polák. Jediná pražská náplava jsem tam já,“ směje se Honza Dědek, který už má s rozhovory s neřízenou střelou Štěpánem Kozubem své zkušenosti.

Patří k těm nejsledovanějším, které ve své kariéře udělal. Jen na YouTube mají dva jejich rozhovory dohromady už více než 3,7 milionu zhlédnutí. „Tři tygři měli být hosty mého pořadu v průběhu letošního podzimu. Ale nakonec nás napadlo něco lepšího – dát je všechny dohromady do silvestrovského speciálu,“ doplňuje Honza Dědek. Nutno dodat, že zmínění aktéři si nebudou brát servítky. Kvůli scénce o stvoření světa dokonce Štěpán Kozub a Robin Ferro coby Adam a Eva odhodí svršky a to nejdůležitější skryjí pouze parukami.

Emília Vášáryová
Je ze mě televizní maniačka, říká herečka Emília Vášáryová

A zase Mrazík…
Bez kultovní pohádky Mrazík, která vznikla roce 1964 v bývalém Sovětském svazu, si konec roku mnoho lidí v České republice nedokáže představit. Ačkoliv například v USA bývá film označován za jednu z nejhorších pohádek všech dob, u nás se její sledování během vánočních svátků stalo téměř tradicí. Příběh o milé a pracovité Nastěnce, která žije se svým otcem, macechou a její dcerou Marfušou, netřeba dlouze představovat. Na popularitě jí zcela jistě pomohl i český dabing v čele s Františkem Filipovským coby Babou Jagou.

Svatba jako řemen
Sázkou na jistotu je slavná komedie režiséra Jiřího Krejčíka Svatba jako řemen o jisté nehezké události, která se ovšem ve skutečnosti nestala. Jejími protagonisty jsou Iva Janžurová, Jiří Hrzán, Vladimír Pucholt, Jan Vostrčil, Pavel Landovský či Stella Zázvorková. Vtipné, avšak značně nelichotivé a přitom věrohodné zobrazení všech možných státních autorit (od esenbáků před funkcionáře a vojáky až třeba po pokladního na nádraží) bylo důvodem, proč se film ocitl na dvaadvacet let v trezoru.