Producent Al Jean, který pracuje na seriálu už třicet let, prozradil v rozhovoru pro magazín Variety, že sedmistý díl vychází z nápadu animátora a producenta Matta Groeninga, který Simpsonovy vymyslel. Matt Groening chtěl, aby vznikl díl o malé místnosti nad garáží. Tu je možné zahlédnout během úvodní znělky na začátku každé epizody, ale dovnitř jsme se jako diváci dosud nepodívali.

Matt Groening v rozhovoru pro USA Today uvedl, že 700 je ohromující číslo. Ale že zároveň jde jen o další epizodu, na kterou je třeba vynaložit stejně velké množství práce. Jediný rozdíl mezi tímto a prvním dílem je ten, že jsou všichni o třicet let starší.

Natáčení seriálu Extinction v Litoměřicích.
A přece se točí. Covid zasáhl i filmový trh, ale velkým produkcím se to vyplatí

Sedmistou epizodu odvysílá Prima COOL v pondělí 10. května v 19:45.

 Sedmistá epizoda se odehrává během období vánočních svátků, přestože měla americkou premiéru na jaře (a Prima ji odvysílá v polovině května). Jde o úmyslnou narážku na úplně první díl Simpsonových, odehrávající se také během Vánoc. Produkce zároveň usoudila, že mít Vánoce dvakrát za rok přijde v dnešní době vhod.

Gag z úvodní znělky k sedmisté epizodě znovu natočil animátor Bill Plymton. Na Oscara nominovaný filmař předtím pracoval už na šesti znělkách Simpsonových.

Jubilejní epizoda vznikala celá v době pandemie nemoci covid-19. Scenárista Al Jean nicméně prozradil, že se produkce rozhodla koronavirus úplně ignorovat. Nikdo v Simpsonových nenosí respirátory ani roušky a ani nepomyslí na karanténu. Jean je přesvědčený o tom, že za pět let budou takové výjevy jenom smutnou vzpomínkou.

Písecký Rumcajs. Výtvarník Radek Pilař by se 23. dubna dožil devadesáti let. Mezi jeho známá díla patří postavy Večerníčka nebo loupežníka Rumcajse, kterému se v lecčem podobal. V rodném Písku si Pilaře dodnes připomínají řadou akcí.
Neklidný umělec Radek Pilař. Život otce Večerníčka byl plný barev

Produkční tým Simpsonových pracuje už přes rok prostřednictvím videokonferenčního programu Zoom a dosud se nemusel potýkat s žádnými zpožděnými termíny způsobenými pandemií. Postprodukci a zvukařům se podařilo vybudovat miniaturní studia v domech jednotlivých herců a na výsledku není poznat, že se zvuk nahrával někde jinde než ve velkém profesionálním produkčním studiu.

Neoddělitelná součást popkultury

Matt Groening vidí dnešní Simpsonovy jako neoddělitelnou součást popkultury. Důkazem má být to, že si seriál našlo a oblíbilo hned několik různých generací. A vybízí ty starší, které třeba se Simpsonovými vyrostly, ale dnes je považují za pořad, jenž už není pro ně, aby jim dali znovu šanci – satira a animace vypadají podle jeho slov naprosto úžasně.

V kategorii nejlepší film letošních cen americké filmové akademie Oscar zvítězil podle očekávání snímek Země nomádů režisérky Chloé Zhaoové
Oscara získala favorizovaná Země nomádů. Akademie ocenila i Hopkinse

Ohledně případného konce Simpsonových odpovídá Matt Groening stejně jako obvykle: žádný konec není v dohledu. Groening vždy odpovídá zásadně stejně proto, že když začne v médiích uvažovat o případném konci seriálu, jeho slova vyvolávají znepokojení nejen v produkčním týmu, ale také mezi diváky a fanoušky.

Produkční studio Fox oznámilo, že postupně natočí ještě 33. a 34. sérii Simpsonových. Celkový počet vysílaných epizod se tak v roce 2023 vyšplhá na 75