Klaunka

ČT1, 22. 4., 21:20

Za svoje první veřejné vystoupení dostala oříškovou čokoládu, posledních třiapadesát sezon ji za jevištní výkony odměňuje potleskem publikum v hledišti divadla Semafor. Jitka Molavcová je pro diváky nejen Žofií Melicharovou, ale i zpěvačkou, saxofonistkou, herečkou z legendárního Malého televizního kabaretu nebo hlasem animovaných pohádkových hrdinů Káti a Škubánka. O své kariéře i životě za divadelní oponou otevřeně vypráví režisérce Olze Sommerové v dokumentu Klaunka.

Zdroj: Youtube

„Když se řekne klaun, vidím třeba Jana Wericha, Charlieho Chaplina, Bustera Keatona, bratry Marxe, Vlastu Buriana, Jiřího Šlitra, Bolka Polívku. Obdivuji Haškova Švejka. Pro mě je klaun něco posvátného. Nakonec i děti jsou klauni, od nichž se učím. Stále se ptají, diví, mají čistou duši. Už jako malá holka jsem vnímala humor jako jeden z největších pokladů na světě a záhy jsem pochopila, že je to prostředek, jak překonávat různá životní úskalí. Ale přitom mě taky přitahovaly dramatické příběhy plné vášně a temných barev,“ říká Molavcová.

Mads Mikkelsen ve strhujícím alkoholovém rauši filmu Chlast
Jsem jen společenský piják. Závislost se objevuje i na filmovém plátně

Ženy v pokušení

Prima, 23. 4., 20:15
Po třiadvaceti letech Helenu opustil manžel. Našel si mladou exotickou milenku, k níž se odstěhoval. Helena se zpočátku se samotou těžce vyrovnává, je ale přesvědčena, že jde o krizi středního věku, která odezní. Pomůžou jí rady od matky, se kterou si dosud příliš nerozuměla? V romantické komedii Jiřího Vejdělka hrají Eliška Balzerová, Vojtěch Dyk, Lenka Vlasáková, Veronika Khek Kubařová, Jiří Macháček či Roman Zach.

Flamengo Reunion Session – Kuře v hodinkách 50

ČT art, 21. 4., 20:40
V letech 1971 a 1972 nahrála česká rocková skupina Flamengo album Kuře v hodinkách, obecně považované za jednu z nejlepších domácích nahrávek žánru. Koncert obnovené skupiny Flamengo Reunion Session doprovází rozhovory, v nichž se členové vracejí ke vzniku této desky.

Začalo to jako infantilní zábava a dnes máme i dva miliony zhlédnutí, říká držitel Českého lva Marsell Bendig o videích na YouTube
Držitel Českého lva Marsell Bendig: Od malička jsem chtěl vyhrávat

Setkání v červenci

Nova, 23. 4., 18:05

Jakub na střední škole bojuje s angličtinou. Má ovšem movité rodiče, kteří pro synka nelitují peněz. Zaplatí mu prázdninový pobyt v jazykovém táboře, kde se má připravit na reparát. Když mladík dorazí na místo, zažije otřes: jeho lektorkou je nenáviděná profesorka Klára Fišerová. Právě ta, která ho nechala propadnout! Navíc má s sebou pětiletého synka Davida, a to je pěkné kvítko. Jakub je znechucen vývojem událostí a rozhoduje se pro rafinovaný protitah. Celá věc se mu ale vymkne z rukou i ze srdce. Ve filmu režiséra Karla Kachyni hrají Daniela Kolářová, Oldřich Kaiser či Tomáš Holý.