„Se zármutkem mohu potvrdit, že Jonathan nás dnes ráno opustil ve svém bytu na Manhattanu, obklopen svou ženou a jejich třemi dětmi," uvedl dnes Demmeův mluvčí. „Pohřeb bude pouze v rodinném kruhu. Jakékoliv další plány oznámíme později," uvedl.

Britská herečka Thandie Newton, která s ním spolupracovala na snímku Pravda o Charliem, řekla, že je jeho smrtí „hluboce zarmoucena".

Robert Jonathan Demme se narodil v roce 1944 v New York's Long Island. Svoji kariéru režiséra začal u producenta „béčkových" filmů Rogera Cormana.

| Video: Youtube

Mlčení jehňátek (1991), je pouze jeden ze tří filmů, kteří vyhráli takzvanou oscarovou velkou pětku. Jehňátka získala Oscara za nejlepší film, režii, nejlepší obraz a nejlepší scénář. Sošku si odnesli také oba herci v hlavní roli.

Demme také dovedl k Oscarovi Toma Hankse za snímek Philadelphia (1993). Úspěšný byl například také jeho film Něco divokého (1986) s Melanie Griffithovou, nebo kriminální seriál Columbo (1971).

V nedávné době spolupracoval například s Anne Hathaway na Rachel se vdává (2008). Jeho posledním filmem bylo Nikdy není pozdě (2015).
Známý je také jeho remake Manchurianský kandidát (2004).

Spolupracoval také se zpěvákem Justinem Timberlakem na filmových záznamech jeho koncertů.

Na twitteru vyjádřili už kondolence někteří herci a jeho spolupracovníci. Například Elijah Wood, twittoval, že „je smutné to slyšet", zatímco Edgar Wright uvedl, že „vzdává čest" veškeré jeho práci.

| Video: Youtube