Spider-Man se vypraví k Doctoru Strangovi, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kterým kdy superhrdina v paralelním světě čelil. Do titulní role se už pošesté vrátil Tom Holland, vedle něj uvidíme Zendayu, Marisu Tomei, Benedicta Cumberbatche a Jamieho Foxxe.  

Zdroj: Youtube

Poprvé se nesmělý teenager Peter Parker objevil na plátně v roce 2002. Byl beznadějně zamilovaný do kamarádKy Jane a během školní návštěvy genetické laboratoře ho nešťastnou náhodou kousl geneticky upravený pavouk. Kvůli prudké změně DNA se tak mladík doslova přes noc stal nositelem nadpřirozených schopností nápadně blízkých pavoučímu rodu.

Marek Daniel jako Havel v Českém století
Ztráta panictví i špioni. Jak začal 17. listopad? Filmové sametové tipy

Získal nevídanou sílu, schopnost lézt po zdech a dalšími způsoby překonávat gravitaci, velký postřeh a navrch umění vystřelovat ze zápěstí pavučiny srovnatelných s ocelí. A tak se zrodil Spider-Man potírající zlo a zjevující se ve chvílích obecného ohrožení.

Objevil se v sólových filmech, ale také jako společník dalších superhrdinů. Jeho kostým vystřídali různí herci: nejprve Toby Maguire, po něm Andy Garfield, ten pak předal žezlo Tomu Hollandovi.