Teď vtrhly dva pouliční gangy i do filmu Stevena Spielberga, který film připravoval šest let. Ke scénáři přizval Tonyho Kushnera, držitele Pulitzerovy ceny a autora vysoce ceněných Andělů v Americe (které před časem skvěle zinscenoval pro Městská divadla pražská Michal Dočekal). Spielberg spolupracoval s Kushnerem už na dvou svých filmech, Mnichov a Lincoln, bude zajímavé vidět slavný muzikál jejich očima.

Čekat můžeme slavná taneční čísla a písně včetně něžné skladby Maria, v hlavních rolích Tonyho a Marie potkáme Ansela Elgorta (viděli jsme ho ve filmu Hvězdy nám nepřály) a Rachel Zeglerovou. Majitelku obchodu, v němž Tony pracuje, si zahraje devětaosmdesátiletá Portorikánka Rita Morenová, držitelka Emmy a GRAMMY, jež je zároveň výkonnou koproducentkou filmu.

Noblesní tým

Režisér Schindlerova seznamu a Jurského parku sestavil vskutku noblesní tým: vedle Kushnera (který je dalším výkonným producentem filmu) je to i zkušený Justin Peck, který se ujal choreografie hudebních čísel, proslulý dirigent Losangeleské filharmonie a držitel GRAMMY Gustavo Dudamel a skladatel a dirigent nominovaný na Oscara David Newman.

Kushnerovi Andělé v Americe (převedené i do seriálu HBO) jsou pěkně drsný kousek, který se s americkou společností nijak nemazlí. Dá se proto čekat, že i vpůvodním textu Stephena Sondheima a libretu Arthura Laurentsenašel aktuální paralely s dneškem. A že to nebude tak úplně procházka rozkvetlým Central parkem.

West Side Story měla mít premiéru už loni, kvůli pandemii však byla odložena. Do kin, včetně českých - budou-li otevřena, vstoupí 9. prosince.