Pohádka o neposedném královském páru, rozpustilém loupežníkovi a špatných rádcích měla na obrazovce 18 repríz, každá se těšila zhruba milionové sledovanosti. „Mám tu pohádku strašně rád. Pro mě představuje hlavně harmonii, klid a naději. A to nejen tím, jaká je, ale kvůli způsobu, jakým vznikala. Byla to taková pohádka v pohádce. S legrací a přitom vždy s velkým kusem práce. S Ivem Macharáčkem se všechny napjaté situace zvládaly s klidem,“ vzpomíná Tomáš Klus, který si zahrál jednu z hlavních rolí.

Z mladé dvojice Jakuba a Aničky je nyní je král a královna a rodina se rozrostla o zvídavou princeznu Johanku. Ta nejraději tráví čas u milujícího dědečka Karaby, který se rozhodl věnovat už jen hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Lorenc a Ferenc byli vyhnáni z království, a tak hledají místo, kde by mohli znovu začít kout pikle. Mladá, nezkušená královna Julie ze sousedního království se stane vhodným nástrojem jejich pomsty… 

Do svých kostýmů se vrátí Ondřej Vetchý jako Karaba, Tomáš Klus a Kamila Janovičová v rolích Jakuba a Aničky, Miroslav Vladyka a Jiří Lábus coby rádcové. Nově se objeví Veronika Khek Kubařová jako královna Julie, Valentýna Bečková v roli malé Johanky, Markéta Plánková alias Juliina komorná a Václav Noid Bárta.

„První pohádka byla v klasickém českém střihu, humor, hezké písničky, milá, s ponaučením, které ale není vtíravé,“ shrnuje režisér Macharáček. A slibuje: „Budeme se tentokrát snažit o totéž. Prostě, aby se u ní všichni bavili, měli na konci hezký pocit a věřili, že život může být lepší. Záleží na každém z nás. Snad nejsem moc velký idealista…“

Natáčet bude se štábem v dubnu a květnu v prostředí krásných zámků v Mníšku pod Brdy a Jindřichově Hradci, ve skanzenech v Kouřimi a Přerově nad Labem. Premiéra Tajemství staré bambitky 2 je plánována na 9. prosince.