Předchozí
1 z 11
Další

Filip BlažekFilip BlažekZdroj: se svolením ČT

Filip Blažek

Je nezapomenutelný díky své roli ve filmové pohádce Nesmrtelná teta i postavě jednoho z vyšetřovatelů pražské mordparty ve třech řadách seriálu Případy 1. oddělení. Nyní jej můžeme vidět i v seriálu Jedna rodina. Bohatý je i jeho divadelní život. „Rád se celý život hýbu a tanec je docela těžká disciplína. Hecnu se tedy a naučím se ho. Nabídku jsem dostal už dříve, měl jsem ale plno práce. Letos jsem v diáři neměl naplánovaná natáčení ani divadla, tak jsem na StarDance kývl,“ řekl Filip Blažek.

Jana PaulováJana PaulováZdroj: se svolením ČT

Jana Paulová

Činoherní i muzikálová herečka. S Josefem Dvořákem účinkovala v legendární inscenaci S Pydlou v zádech. Zazářila v muzikálu Pěna dní či Někdo to rád horké. Více než pět set repríz má v Divadle Kalich komedie Bez předsudků, ve které je jejím jevištním partnerem Pavel Zedníček. V televizních či filmových rolích si ji diváci oblíbili v seriálech Nemocnice na kraji města, Rozpaky kuchaře Svatopluka, Cirkus Humberto, v pohádce Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert či v povídkovém snímku Malostranské humoresky. Je autorkou knihy Jak běžet do kopce. „StarDance je výzva, která mě může vyrušit z krásné, radostné, ale přece jen už trochu rutiny natáčení a hraní divadla. Budu mít důvod uvést své tělo do nějakého pohybu, protože lenost v poslední době vítězí nad vědomím, že bych pro sebe měla něco dělat. Mám aspoň motivaci začít tělo zpevňovat. Říkala jsem si, že kdyby to měl být jen tenhle jediný důvod, tak to má smysl. Samozřejmě se na tento krásný projekt těším,“ uvedla Jana Paulová.

Lucie VondráčkováLucie VondráčkováZdroj: se svolením ČT

Lucie Vondráčková

Po téměř desetileté pauze se herečka, dabérka a zpěvačka vrací na televizní obrazovky a divadelní prkna. Zazářila na nich jako Julie, Morgana, Johanka z Arku, Desdemona, Aňa ve Višňovém sadu nebo Luisa v představení Štěstí. Hrála ve filmech Snowboarďáci, Nejasná zpráva o konci světa či v pohádkách Malvína, Královský slib nebo Šmankote, babičko, čaruj! „StarDance mi už jednou cestu zkřížila. Bylo to asi před patnácti lety. V té době jsem ale zkoušela v divadle a netroufla jsem si herectví a tanec zkombinovat. No strašpytel jsem byla. A pak mi to bylo samozřejmě trošku líto, takže děkuju za druhou šanci,“ nechala se slyšet Lucie Vondráčková.

Marta DancingerováMarta DancingerováZdroj: se svolením ČT

Marta Dancingerová

Divadelní a televizní herečka na sebe upozornila rolí matky jednoho z vyměněných chlapců v seriálu České televize Kukačky. Objevuje se v představeních Činoherního klubu, Hudebního divadla Karlín, Divadla Palace a Švandova divadla. Vedle herectví se věnuje také psaní. Debutovala titulem Nesmělí a je autorkou dětské knihy Nikolas a tajemství Snozemě. „Nabídku do StarDance jsem přijala, protože bych si strašně vyčítala, kdybych to neudělala. Je to takový můj malý sen. Nevím, co se mnou účast v soutěži udělá. Očekávám nový druh trémy. Znám trému divadelní, předpremiérovou, ale pořád je to tréma produktivní, se kterou už umím zacházet. Doufám, že se mi podaří vzít příležitost za správný konec. StarDance si chci primárně užít a mít z toho všeho dění kolem radost,“ uvedla Marta Dancingerová.

Martina PtáčkováMartina PtáčkováZdroj: se svolením ČT

Martina Ptáčková

Osminásobná mistryně světa v bojových sportech, ke kterým ji přivedla osobní zkušenost se šikanou na základní škole. Je první Evropankou oceněnou černým pásem v bojové disciplíně hand to hand combat a také reprezentační trenérkou a vedoucí představitelkou tohoto sportu v Česku. S bratrem vedou výcviky pro vojáky NATO a další ozbrojené složky, společně založili a řídí charitativní projekt zaměřený proti šikaně a nazvali ho Šikana do klece. Je také členkou poradního týmu mladých prezidenta republiky Petra Pavla. „Přiznávám, nechodila jsem do tanečních a tanec mi vůbec nic neříká. StarDance budu brát jako svůj nejtěžší zápas v životě a tancování jako největšího soupeře. Myslím, že tanečník, který mě bude mít na starosti, si to se mnou dost užije. Bude muset být hodně empatický, trpělivý a všechno mi desetkrát vysvětlit, protože jsem poleno, takové jste ještě neviděli. Ale každopádně se budu snažit,“ usmívá se Martina Ptáčková.

Patrik HartlPatrik HartlZdroj: se svolením ČT

Patrik Hartl

Spisovatel je jedním z nejčtenějších autorů současnosti – stačí připomenout jeho román Prvok, Šampón, Tečka a Karel, který byl i zfilmován. Věnuje se filmové a divadelní režii, a to zejména v pražském divadle Studio DVA. „Už třicet let jsem se nehnul od notebooku a pocítil jsem intenzivní potřebu to letos v létě změnit. Potřeboval jsem si odpočinout od vymyšleného světa svých příběhů a něco sám zažít. Udělat třeba něco, co je možná i nesmyslné, ale z čeho budu mít radost. A v tu chvíli mi zavolali z České televize. Hned jsem věděl, že StarDance mě probudí k životu,“ sdělil Patrik Hartl.

Oskar HesOskar HesZdroj: se svolením ČT

Oskar Hes

Herec na sebe upozornil v minisérii Rédl, dvoudílném televizním filmu Dukla 61 a nedávno také výkonem v dramatu Bratři. „StarDance mi připadá jako skvělá příležitost něco nového se naučit, dostat se za dva měsíce do formy, kterou jsem v poslední době ztratil. Aktivně se teď moc nehýbu. Bude to pro mě něco jako zábavný taneční tábor a moc se těším, až to celé začne. Tanec je mi velmi blízký,“ podotkl Oskar Hes.

Jiří JežekJiří JežekZdroj: se svolením ČT

Jiří Ježek

Sportovec je nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie. Doma má z her pod pěti kruhy celkem jedenáct medailí, z toho šest zlatých. „Ve StarDance chci překonat sám sebe, nikdy jsem pořádně netancoval. Soutěží prošla spousta mých kamarádů a všichni říkali, že je to nádherná zkušenost, hlavně díky skvělé partě, která se kolem toho pořadu utvoří. To chci zažít,“ vysvětlil Jiří Ježek.

Ondřej RumlOndřej RumlZdroj: se svolením ČT

Ondřej Ruml

Hudebník je držitelem Zlaté desky za album s písněmi Ježka, Voskovce a Wericha a v Městských divadlech pražských exceluje v titulní roli muzikálu Lazarus o Davidu Bowiem. „V showbyznysu působím asi patnáct let a StarDance je jeden z nejlepších formátů televizní zábavy, který u nás máme. V soutěži budu muset překonat sám sebe. Těším se na to!“ prohlásil Ondřej Ruml.

Chili TaChili TaZdroj: se svolením ČT

Chili Ta

Tvůrkyně kulinářského videoobsahu pro sociální sítě. V kuchyni kreativně kombinuje vietnamskou a mezinárodní kuchyni. Známá je ale také pro svůj břitký humor a vtipné skeče na kanálu Knedl TV. Pořádá kurzy vaření, píše kuchařky, zpívá, skládá hudbu a hraje americký fotbal v týmu Prague Harpies. Zajímá se o mentální zdraví a biohacking. V současnosti spolupracuje s Akademií věd České republiky a českými historiky, se kterými se snaží zábavným způsobem zpracovat různá témata. „Být přizvaná do StarDance považuju za prestiž. Tanec zbožňuji, ale musím se přiznat, že i přes prvotní obrovské nadšení jsem musela přemýšlet, jestli takový závazek opravdu zvládnu. Ale právě možná kvůli té kombinaci strachu a nadšení jsem se rozhodla do toho jít,“ řekla Chili Ta.

Porota

Porota letošního třináctého ročníku divácky oblíbené taneční soutěže StarDance bude opět tříčlenná. Vrátí se do ní Jan Tománek. Ten se už v soutěži čtyřikrát představil jako profesionální tanečník, na židli porotce usedl v desáté a jedenácté řadě soutěže. „V historii StarDance se v porotách představilo celkem šestnáct osobností. Například Vlastimil Harapes, Michael Kocáb nebo Jan Révai. Změny ve složení poroty tedy nejsou vůbec ničím neobvyklým. V připravované řadě nahradí Jan Tománek Zdeňka Chlopčíka. Ten v dosavadních dvanácti ročnících zvládal svoji roli skvěle a za to mu patří dík,“ řekla kreativní producentka Lucie Kapounová.

Tatiana Dyková Vilhelmová a Petr Čadek
StarDance večery plné překvapení: zranění, vyznání lásky i odhalené těhotenství

StarDance je českou verzí celosvětově úspěšné televizní taneční soutěže britské veřejnoprávní BBC, která ji uvádí pod názvem Strictly Come Dancing. V programu ČT1 se objevuje od roku 2006. Loni deset sobotních přímých přenosů sledovalo od října do prosince v průměru 1,7 milionu dětských i dospělých diváků.