Česká televize odstartuje další řadu oblíbeného pořadu StarDance s moderátory Terezou Kostkovou a Markem Ebenem. Účast v něm vedle profesionálních tanečníků přijali herečka Dana Morávková (partnerem jí bude Jiří Hein), modelka Pavlína Němcová (Jan Tománek), herečka Barbora Poláková (Václav Masaryk), herec Oldřich Navrátil (Kamila Tománková), hokejista Martin Procházka (Tereza Bufková), trenérka atletiky Kateřina Baďurová (Jan Onder), herec David Švehlík (Simona Švrčková) a zpěvák Petr Bende (Lucia Krnčanová).

Daně Morávkové se splnil sen

Zatímco pro Danu Morávkou je tato noblesní událost splněním snu – taky hned na nabídku účastnit se jí s radostí kývla, Bára Poláková nejdřív vše konzultovala s Václavem Vydrou. Udělil jí dvě rady – aby počítala s tím, že to bude hodně náročné a aby si to užívala. „Jsem rozhodnuta Václavovu radu poslechnout. Ráda bych se nějakou dobu v soutěži udržela, abych se naučila co možná nejvíc tanců. Vím, že později už podobnou šanci a tak dobrého učitele mít nebudu," říká Bára Poláková, která na sebe upozornila nejen klipy Kráva a Sami (ten natočila s Davidem Kollerem). Rozruch způsobilo i její vystupování v divadelní hře Blonďatá bestie.

První kolo máme jisté, říká Emil Nádeníček

To Oldřich Navrátil proslul zase coby Emil Nádeníček z kultovní komedie Jak svět přichází o básníky. Jak vidí své šance v show poté, co to v ní jeho herečtí vrstevníci Jiří Schmitzer a už zmíněný Václav Vydra dotáhli minimálně do semifinále? „První kolo máme jisté," prohlašuje herec, který si svou fyzičku udržuje štípáním dřeva či rytím zahrady. Má však pohybovou a koordinační paměť? „Na ulici se nemotám a odkud jsem přišel, si také pamatuji," vtipkuje milovník starého Rakouska, u něhož proto jednoznačně vítězí polka a valčík. „Přiznám se, že vždy, když tyto tance vidím v profesionálním provedení, jsem dojat."

V tanečních jsem byl dvakrát, tvrdí David Švehlík

V každém ročníku StarDance se mezi soutěžícími objeví glosátor, komentující svět společenského tance z poněkud neobvyklého úhlu. Letos by se jím mohl stát David Švehlík. „V tanečních jsem byl dvě hodiny," uvedl před začátkem tréninků. Výuce tance moc nedal ani Petr Bende. „Ve třinácti jsem nastoupil do své první rockové kapely a mou životní náplní se stala hudba," říká. Průvodci show budou opět Tereza Kostková a Marek Eben, v porotě usednou Eva Bartuňková, Zdeněk Chlopčík, Jan Révai a Tatiana Drexler. O hudební složku se postará Moondance Orchestra Martina Kumžáka.