Předchozí
1 z 11
Další

Marek AdamczykMarek Adamczyk a Lenka Nora NávorkováZdroj: se souhlasem Davida Rauba

Marek Adamczyk a Lenka Nora Návorková

Tančím, když mám poblíž svoji ženu. To u mě funguje vždycky. Například na naší svatbě jsme spolu protančili asi sedm hodin v kuse. Nedělali jsme skoro nic jiného. To byl velmi intenzivní taneční zážitek. Tedy nejen taneční, samozřejmě. A pak si dobře pamatuji i na naše skoro první rande. Byl to koncert Monkey Business. I na něm jsme protančili střevíce.

Eva AdamczykováEva Adamczyková a Jakub MazůchZdroj: se souhlasem Davida Rauba

Eva Adamczyková a Jakub Mazůch

Když mám moc energie, tak potřebuji tančit. A když v rádiu hraje dobrá hudba, která sama od sebe se mnou něco dělá. Nebo s partou kámošů, když vyrazíme na koncert nějaké naší oblíbené kapely.

Vavřinec HradilekVavřinec Hradilek a Kateřina Bartůněk HrstkováZdroj: se souhlasem Davida Rauba

Vavřinec Hradilek a Kateřina Bartůněk Hrstková

Sám od sebe tančím až tehdy, když si to přestávám pamatovat. To je samozřejmě nadsázka. Když tedy tančím, tak nejvíc na oslavách svých přátel. Na narozeninách, na svatbách. Jsem člověk společenský, rád chodím mezi lidi. Je stříbrná medaile z londýnské olympiády, které jsem dosáhl, nějakým tancem?

Ivana ChýlkováIvana Chýlková a Jan TománekZdroj: se souhlasem Davida Rauba

Ivana Chýlková a Jan Tománek

Když je pan Honzíček (Jan Tománek) poblíž. Sama od sebe si už nepamatuju… Tančívávala jsem si, zpívávala jsem si, ale už to nedělám. Maximálně se čas od času jen tak drobně zavlním do rytmu. Ani jsem nikdy nebyla na žádném plese. Nemám za sebou ani žádnou disco kariéru. Jako dítě jsem v bytě provozovala výrazový tanec, ale i s tím byl rychlý konec.

Richard KrajčoRichard Krajčo a Dominika RaškováZdroj: se souhlasem Davida Rauba

Richard Krajčo a Dominika Rašková

To se mi tak často nestává. Sice záměrně nebráním na pódiu průchodu svých emocí, ale koncert je pro mě něco jako divadelní představení. Někdy vás něco překvapí, někdy víte, co při které písní může na diváky zafungovat, kdy si můžete dovolit udělat trošku legraci i zakroutit víc zadkem, abyste potěšil fanynky. Koncertní pódium, to je prostor pro show. Niternější emoce vyjadřuji pohybem raději jinde. Třeba v tanečním klubu, ideálně v zahraničí. Někde, kde mě nikdo nezná. Na pódiu tančím víc pro fanoušky.

Iva KubelkováIva Kubelková a Martin PrágrZdroj: se souhlasem Davida Rauba

Iva Kubelková a Martin Prágr

Tančím, když jsou kolem mě lidé, se kterými se mohu uvolnit. Tančím, když nemusím ráno brzy vstávat. Nebo když z rádia slyším dobrou písničku, která mě dokáže rozhýbat. To jsem si pak schopná ladným tanečním krokem dojít do kuchyně k ledničce.

Josef MaršálekJosef Maršálek a Adriana MaškováZdroj: se souhlasem Davida Rauba

Josef Maršálek a Adriana Mašková

Vždy jsem tančil, když zněla dobrá hudba. Vždy jsem tančil, když jsem byl obklopený přáteli. Nejvíc ve Francii. Teď tančím, protože musím. Ale Adriana má pravdu, tanec skutečně neuvěřitelně nabíjí. Nikdy jsem neměl problémy se spaním. Usnu kdykoliv a kdekoliv. V tramvaji, v letadle, v hotelu na opačné straně planety. Ale teď, když kolem půlnoci usínám, tak už se za hodinu budím a jsem vyspalý. Necítím žádnou únavu. Naopak, mám přemíru energie. Tanec je skutečně neuvěřitelně nabíjející záležitost. To je pro mě úplně nové zjištění!

Tereza MaškováTereza Mašková a Daniel KecsmétiZdroj: se souhlasem Davida Rauba

Tereza Mašková a Daniel Kecsméti

Tančím, když mám radost, když mě něco potěší. Klidně i sama doma. Někdy si klidně jen tak hodím bokem i na přechodu pro chodce. Tančím, když chci vyjádřit nějaké emoce. Tančím na koncertě.

Darija PavlovičováDarija Pavlovičová a Dominik VodičkaZdroj: se souhlasem Davida Rauba

Darija Pavlovičová a Dominik Vodička

Tančím, když chci. Když mám dobrou náladu. Počkat… Vlastně i když jsem smutná. Nikdo mě při tom ale nevidí. Tančím hlavně, když jsem sama doma. Pustím si svoje oblíbené písničky a tancuju před zrcadlem, ve sprše. A pak tancuju, když jsem na cestách, na dovolené. To se vždycky nenápadně přidám k nějaké tančící skupince cizích lidí.

David PrachařDavid Prachař a Zuzana Dvořáková ŠťastnáZdroj: se souhlasem Davida Rauba

David Prachař a Zuzana Dvořáková Šťastná

Tančím, když to mám v popisu práce. Když je tanec součástí divadelního představení. Teď například hraju v inscenaci, která se jmenuje Návštěva, a v té tančím s Ondřejem Pavelkou. A pak tančím, když mám rozvernou náladu. Při různých příležitostech jsem vypozoroval, že ženy, dle mého, tančí podstatně raději a častěji než muži. Mnohokrát jsem byl ve společnosti, kde na parketu tančily jen ženy a muži je zpovzdálí pozorovali. A pak jsem tančívával doma, na narozeninových oslavách svých dětí. Pro jejich radost a obveselení.

První přímý přenos odvysílá ČT1 v sobotu 14. října, závěrečný pak 16. prosince. Součástí letošní řady bude i jubilejní stá epizoda a také charitativní díl. Slavnostními večery provede oblíbená moderátorská dvojice Tereza Kostková a Marek Eben. Výkony soutěžících budou posuzovat Zdeněk Chlopčík, Tatiana Drexler a Richard Genzer. Dvanáctým ročníkem StarDance budou, stejně jako v předchozích letech, znít rytmy českých a slovenských písní a celé řady hudebních stylů v podání MoonDance Orchestra. Výjimkou bude šestý večer, kdy páry zatančí na světově známé filmové melodie v původním znění. Jednotlivé dvojice budou soupeřit v různých předem daných stylech, ale dostanou i volnost pro vlastní nápady. I letos budou tančit také vozíčkáři.

Ve StarDance se už vystřídala řada známých osobností
KVÍZ: StarDance: Kdo byl první vítěz? Znáte všechny porotce a taneční páry?