„Natáčení nových osmi dílů Policie Modrava II jsme si loni užili. Točili jsme je od začátku června až do poloviny října. Všichni jsme se snažili, aby i nové díly udržely diváky v napětí a zároveň je bavily. Já o Modravě říkám, že to je taková odlehčená kriminálka, která chce především pobavit diváky," řekl Deníku režisér a autor seriálu Jaroslav Soukup. 

"A baví i mě, proto jsme ji natočili. Jsem moc rád, že první série měla tak obrovský úspěch. Každý díl sledovalo při premiérovém vysílání průměrně 2,3 milionu diváků,“ dodal. V nových dílech uvidí diváci známé i méně známé herce a krásnou přírodu Šumavy, kde se příběhy odehrávají.

Vše se opět stoprocentně točilo v šumavských reálech a exteriérech. Ani vteřina seriálu nebyla natočena v pražském ateliéru. „Divákům bych vzkázal: Dívejte se, nebudete se nudit. I když se v seriálu zase vraždí, přesto se občas zasmějete,“ uzavřel Soukup.

Vzpomínky na natáčení? Křeče v nohou, balení přítelkyně i prasátko

I ve druhé řadě oblíbeného seriálu Policie Modrava se objeví herci známí z prvních dílů. Šest z nich Deníku odpovědělo na dvě otázky:

1. Jaký zážitek z natáčení druhé řady vám nejvíce utkvěl v paměti?
2. Můžete naznačit, co vaši postavu čeká ve druhé sérii?

Filip Tomsa (poručík Kamil Sedláček)

1. Na konci jednoho natáčecího dne, kdy jsme měli se Soňou poslední obraz a všichni se už těšili po náročném dnu do postele, jsme se navzájem tzv. odbouchli. Nemohli jsme s tím záchvatem smíchu přestat, bylo to šílené. Stačilo se na sebe jen podívat. Zbýval poslední záběr celého obrazu, který byl natáčen ve stínu a na nebi plul už jen jeden malý mráček a za ním azuro. No, nedali jsme to a obraz jsme museli celý přetáčet ve slunci. Myslím, že nás členové štábu v tu chvíli neměli moc rádi…

2. Velké změny mou postavu nečekají a jsem za to rád, tuto roli si užívám. Jako detektiv bude Kamil v některých situacích už ostřílenější. Konec konců v seriálu jde především o jednotlivé kriminální případy, které jsou nadřazeny osobním linkám jednotlivých postav. Věřím, že i druhá řada se bude divákům líbit.

Matěj Dadák (policista Josef Vítek)

1. Na Šumavě jsme při natáčení strávili už třetí léto. No a jak to bývá, minulost se prolíná s novými zážitky, vrství se jeden na druhý, úsek ze Sušice na Srní se zdá být s každou cestou delší a delší, jen pokaždé přibude nějaká nová vzpomínka: Tady se kradlo dřevo, tady ležela utonulá, tady kolega zabloudil v lese, tady jsem našel padesát hřibů, tady jsme pekli prase, tenhle hotel jsme přejmenovali na Jardovy lázně… Až je najednou podzim a řidič vás veze tím úsekem ze Srní do Sušice naposledy. A vám ta cesta najednou strašně utíká. Stejně jako uteklo celé natáčecí léto, na které nikdy nezapomenete.

2. Osm nových případů. Vlastně ještě víc, protože s tím hlavním zločinem řeší náš policejní tým v každém díle vždycky minimálně jeden menší. Líbí se mi, že případy mnohdy úzce souvisí s šumavskou historií. Snad můžu nastínit jeden z nich: z různých míst záhadně mizí takzvaná umrlčí prkna a právě já a kolegyně Lucie Krásenská, kterou hraje Jarka Stránská, jsme vyšetřování dostali na starosti…

Michal Holán (policista zvaný krásný Jája)

1. Těch zážitků je opravdu hromada, protože jsme se na Šumavě sešli skvělá parta. Úžasný zážitek byl třeba den, kdy jsme s Matějem Dadákem pořádali pro celý štáb prasečí party. Lůďa ze Srní zařídil mistra řezníka, který dělal prasátko (nejlíp na světě), a pak jsme přejmenovali hotel Vydra na Jardovy lázně, obrovskou cedulí, kterou udělali nejlepší kluci 'rekvíci'. Celkově tam byla skvělá nálada a neskutečně moc zážitků. Už se těším na další natáčení.

2. Moje postava Jáji jede pořád ve stejné linii, jen bude mít trošku víc práce s rodinkou a to ho zmáhá. To byla moc zajímavá zkušenost. V jedné scéně se potkám se svou skutečnou přítelkyní a balím ji na benzince, na to se moc těším. (smích)

Zdeněk Palusga (policista Vlasta Nováček)

1. Velkým zážitkem je vlastně celé natáčení. Už jen to prostředí, ve kterém vše probíhá. Šumava je prostě krásná! Všechny natáčecí dny jsou svým způsobem výjimečné plné stereotypu, učení a stresu na jedné straně a zároveň se tak liší jeden od druhého na straně druhé. Každý den setkání s jinými hereckými kolegy a současně soužití se štábem, který se za ta léta, co už natáčení probíhá, stává jakousi vaší druhou rodinou.

Když zbude nějaký čas, snažím se Šumavu poznat i jinak jako turista. Vloni se mi například podařilo vyšplhat na jeden z vrcholků.. Bylo zrovna vedro, a tak jsem se nahoru vlekl doslova jako šnek. Z Prášil přes Prášilské jezero na Poledník. A zpátky pěšky pěkně až do Srní. Nádherná cesta! Jenže druhý den jsem prakticky nemohl ani vstát. Natáčení bylo doslova utrpením co krok, to svalová křeč v nohou. Předstírání svěžesti v takovéto situaci je zážitek přeukrutný a nezapomenutelný! Až tedy divák pojme podezření, že moje pohybové kreace působí poněkud strnule, pak vězte, že je to následek mé snahy pěstovat ve volných chvílích mezi natáčením horskou turistiku. Šumava však za to stojí!

2. Poručík Vlasta Nováček se ve druhé sérii příliš neliší od Nováčka v sérii předešlé. I on nejednou přispěje k vyřešení kriminálního případu a stále bydlí v Srní se ženou Kateřinou, kterou tak krásně hraje Táňa Medvecká. Nemohu prozradit příliš mnoho snad jen to, že Vlastimil tak trochu propadne jisté neřesti. O jakou neřest jde, to ať diváci objeví sami. Víc neprozradím.

Jana Boušková (pošťačka Válková)

1. Když jsem nesla v noci večeři pro svého muže do lesa nebo když Vencu Kurvu odnaučujeme říkat kurva a vymýšlíme na to různé metody. Víc prozradit nemohu, divák u televize jistě pochopí.

2. Budu muset jako novomanželka řešit určitý problém se svým mužem. Jaký, to nelze říci, ale bude tomu věnováno hned několik dílů.

Táňa Medvecká (prodavačka Nováčková)

Nechci moc prozrazovat, tak vám jen povím, že moje kamarádka, agilní recepční Bláhová, vymyslí zpestření našeho života v Srní. A odtud pramení i můj nejsilnější zážitek. Když jsem poprvé uviděla svého kolegu Zdeňka Mahdala coby vicemistra latinskoamerických tanců klatovského okresu, smála jsem se tak, že mi tekly slzy.