Ústřední roli v pátém dílu druhé série hraje Průmyslový areál Martinov, který má v Ostravě dlouhou tradici. Provoz zahájil v roce 1963, to však ještě sloužil pro potřeby Masokombinátu Martinov. Kromě mrazíren, porážkové linky či dílen zde vznikly i autogaráže, autoservis, prádelna či osmikilometrová kolejová vlečka.

V masokombinátu byly postupně zprovozněny bourárna masa, vařená výroba, uzenářská výroba, výroba specialit, tavírna a jako poslední jatka. Jejich provoz byl ukončen v roce 2006. Dnes je v Martinově místo masokombinátu zmíněný průmyslový areál.

Na krimi můžete demonstrovat vyšinuté lidské povahy, říká Radim Špaček
Vraždy lidi přitahují, říká režisér Stínů v mlze Radim Špaček

Právě zde při obhlídce opuštěné tovární haly je zavražděn jeden z dvojice hlídkujících policistů. Všechno napovídá tomu, že ho sem pachatel vylákal. Magda Malá a Martin Černý však postupně odkrývají, že jejich zabitý kolega zdaleka nebyl tak vzorným policistou, jak se na první pohled mohlo zdát.

Pátrání ukáže, že mnozí z těch, které v minulosti vyšetřoval, mohli mít motiv se mu pomstít. Ale kdo z nich měl takový důvod, aby ho zabil ve službě? A na která další místa v Ostravě diváky vyšetřování tentokrát zejména z moravskoslezské metropole zavede?

Jak se Filip dostane z vězení?

Jak už si diváci u Stínů v mlze zvykli, průběžně se vyvíjí i dějová linka ze soukromí hlavních protagonistů, v případě druhé řady Martinova syna Filipa Černého, který kvůli krytí přítelkyně Hanky skončil ve Věznici Heřmanice. Jak lze ale postřehnout z přiložených fotografií, jeho pobyt za mřížemi nemá dlouhého trvání. Za jakých okolností se Filip dostane ven? To se diváci dozvědí v pondělí ve 20:10 hodin na ČT1.