„Vzhledem k humanitární krizi na Ukrajině se WarnerMedia rozhodlo pro zastavení všech příprav k premiéře našeho letošního filmového hitu The Batman na celém území Ruska," vydala společnost aktuální prohlášení. Tříhodinový snímek s Robertem Pattinsonem, který v tyto dny vstupuje do našich kin, měl mít ruskou premiéru tento pátek.

Podobně reagovala i vedení ostatních dvou společností. V úterý ráno oznámila, že je to jejich reakce na válku na Ukrajině a výraz sankcí vůči ruskému prezidentovi Putinovi. Hollywoodské firmy přerušily také jakékoli formy obchodu s ruskou stranou.

“Nevyprovokovaný ruský útok na Ukrajině a tragický humanitární vývoj nás hluboce zasáhl. Zastavujeme proto distribuci našeho nového animovaného filmu Proměna a stahujeme ho z ruských kin,“ oznámilo společné vedení Disney a Pixar. Týká se to rovněž dalších studiových novinek Zčervenat, Doktor Podivín a filmu o Bobu Burgerovi.

Jurij Galin.
Putinovské zlo: Ukrajina musí zvítězit, říká režisér ruského původu žijící v ČR

Společnosti zároveň oznámily, že chtějí spolupracovat s nevládními organizacemi a pomoci při koordinaci akcí pro uprchlíky. „Naše mysl a modlitby zůstávají s těmi, kteří byli napadeni a kterým je potřeba urychleně pomoci,“ uvedlo vedení společností pro BBC.