Předchozí
1 z 7
Další
Zdroj: Youtube

Předčítač (iVysílání)

V 50. letech se patnáctiletý Michael seznámí s tajuplnou Hannou a prožijí spolu vášnivý letní románek, který se vyznačuje tím, že ve společných chvílích Hanna mladíka žádá, aby jí předčítal klasická literární díla, která probírají ve škole. Nicméně jednoho dne žena bez udání důvodu zmizí. Michael se s ní po letech coby student práv znovu setkává za okolností, jež ho nutí přehodnotit vztah k ní i k národní historii Německa. Hanna totiž stojí na straně obžalovaných v procesu s dozorci z koncentračního tábora…

Předčítač patřil mezi hlavní oscarové kandidáty za rok 2008 a z pěti nominací v hlavních kategoriích získal cenu pro nejlepší herečku v hlavní roli za výkon Kate Winsletové. K dispozici v iVysílání České televize.

Zdroj: Youtube

Filmová série Indiana Jones (Disney+)

Profesora archeologie Indiana Jonese navštíví ve škole dva muži z armádní rozvědky. Informují ho, že nacisté zřejmě objevili místo, kde má být ukryta slavná archa úmluvy - schránka, do níž Židé uložili desky s deseti přikázáními, které dostal Mojžíš od Boha. Indiana dostává nabídku, aby archu našel a nacistům ji odvezl přímo před očima…

Tak začíná první ze série slavných filmů, které můžete u příležitosti uvedení filmu Indiana Jones a nástroj osudu do kin (premiéra 29. 6.) od 31. května všechny sledovat na Disney+. Pro fajnšmekry zmíněná platforma nabízí i seriál Mladý Indiana Jones.

Zdroj: Youtube

Den po dni (Netflix)

Byli u toho, když v japonské Fukušimě došlo k nehodě, která mohla vyústit v bezprecedentní jadernou katastrofu. Mají ji ale na svědomí, nebo jsou to skuteční hrdinové? Seriál Netflixu ukáže neštěstí ze tří různých pohledů – z pohledu vlády, korporátních organizací a těch, kteří nasadili své životy a snažili se udělat vše, aby katastrofu odvrátili a zachránili co nejvíce životů. Přiblíží, co se osudného dne na místě havárie skutečně stalo a jak se postupovalo v následujících dnech. Zobrazuje také vládní paniku, neschopnost a korupci korporací, jejichž nedbalost způsobila, že katastrofa byla větší, než mohla být.

Sledujte od 1. června.

Zdroj: Youtube

Sucho (HBO Max)

Agent Aaron Falk (Eric Bana) se po dlouhých dvaceti letech vrací do rodného města, aby se zúčastnil pohřbu dávného přítele z dětství Luka, který údajně zabil svou ženu a dítě a poté si vzal život. Zřejmě se stal obětí šílenství, které sužovalo místní obyvatele po více než desetiletí strašného sucha. Falk neochotně přislíbí, že se na chvíli zdrží, aby případ vyšetřil. Jeho návrat však otevře staré rány a odhalí temná tajemství odlehlého městečka, například nevysvětlitelnou smrt sedmnáctileté Ellie Deaconové.

Falk má podezření, že spolu obě tragické události nějak souvisejí, přestože je od sebe dělí desítky let. Snaží se dokázat svou i Lukovu nevinu a naráží přitom na hradbu předsudků a nahromaděný vztek vyděšené komunity.

K vidění v neděli 28. května od 20 hodin na HBO Max.

Zdroj: Youtube

Čistě platonicky (Apple TV+)

Seth Rogen a Rose Byrne hrají někdejší nejlepší přátele, kteří se kdysi pohádali a nyní, na prahu středního věku, svůj čistě platonický vztah obnoví. Tráví spolu čím dál víc času, až jim jejich vtipné příhody začnou zasahovat do každodenního života. První čtyři epizody amerického romantického seriálu jsou k dispozici na Apple TV+.

Zdroj: Youtube

Vyšetřovatel (DaFilms)

Český vyšetřovatel Vladimír Dzuro v roce 1997 dopadl prvního válečného zločince konfliktu v bývalé Jugoslávii, postavil ho před Mezinárodní trestní tribunál a po nejistém přešlapování světového společenství tak uvedl celé soukolí spravedlnosti do pohybu. Vyšetřováním válečných zločinů strávil deset let svého života, během kterých systematicky odhaloval nejtemnější momenty války. Takové příběhy uvíznou hluboko v paměti a teď se za nimi Vladimír Dzuro po 25 letech vrací.

Přijíždí na nejdůležitější místa svého vyšetřování v Chorvatsku, Srbsku a Bosně a Hercegovině. Spolu s ním nasloucháme fragmentům dávných příběhů a potkáváme klíčové osoby a svědky z jeho případů. On odjel a oni zůstali. A v jejich hlasech nezní jen bolestná vzpomínka na traumata války, ale i rozčarování. Všichni jako by čekali od mezinárodního zásahu víc. Jak se dá žít s dávnými démony? Měla a má spravedlnost vnesená zvnějšku význam a smysl?

Dokumentární film je ke zhlédnutí na platformě DaFilms.

Záběr ze seriálu Vítr do plachet.Záběr ze seriálu Vítr do plachetZdroj: se svolením Netflixu

Vítr do plachet (Netflix)

Ztroskotání lodi plné kokainu na březích ostrova je pro místního mladíka Eduarda riskantní, ale vzrušující příležitost, jak vydělat balík a splnit si všechny sny. V dramatickém portugalském seriálu z produkce Netflixu hrají José Condessa, Helena Caldeirová, André Leitão a další.

Dostupné od 26. května.