Předchozí
1 z 7
Další
Zdroj: Youtube

Malá velká liga (Prima+)

Honza Růžička (Marek Němec) je po potyčce v přímém přenosu s vycházející hvězdou svého klubu Sparta Praha, mladým útočníkem Paškou (Marek Lambora), propuštěn ze zaměstnání, vyloučen z klubu a nemůže trénovat.

Navíc je kvůli zničení osobního majetku, napadení a kladení odporu při zatýkání pod vlivem alkoholu odsouzen na několik měsíců veřejně prospěšných prací. Jeho řádění, nezřízené pití a podrážděné chování jsou důsledkem jeho povahy a rozpadajícího se manželství.

Růžička se tak ocitne ze dne na den bez práce, pro kterou žije, bez ženy, kterou miluje, v podnájmu na sídlišti a navíc je přinucen v rámci svého trestu trénovat bandu netalentovaných dětí ze sídlištní základní školy.

Růžička stojí před životní výzvou: z šestice specifických žáčků vychovat fotbalisty, kteří obstojí v meziškolní konkurenci. „Je to debil, zato nádhernej. Ale on se polepší. A mě baví!“ řekl Němec ke svému hrdinovi.

Osmidílný komediální seriál sledujte na platformě Prima+.

Zdroj: Youtube

Turista (HBO Max)

V australském vnitrozemí se probudí záhadný muž (Jamie Dornan), který trpí ztrátou paměti. Pomocí několika málo stop, které má, musí odhalit svou identitu dříve, než ho dostihne jeho minulost – nebo sympatická policistka (Danielle Macdonaldová), která ho sleduje…

Seriál s výjimečnou atmosférou si vysloužil přezdívku Australské Fargo a taky druhou řadu, takže se bez váhání nechte vtáhnout do temného víru prvních šesti epizod úvodní série, ať se máte na co těšit (snad ještě letos). V dalších rolích Shalom Brune-Franklinová, Ólafur Darri Ólafsson nebo Damon Herriman.

Nová epizoda je k mání každý pátek od 20 hodin na HBO Max.

Zdroj: Youtube

Mezi živly (Disney+)

Snímek od společností Disney a Pixar, který byl uveden do kin letos v létě, patří s celosvětovou tržbou 480 milionů dolarů mezi deset nejvýdělečnějších filmů roku 2023. Odehrává se ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu.

Snímek sleduje příběh Jiskry, temperamentní, vynalézavé a pro věc zapálené mladé ženy. Poté, co se Jiskra seznámí s veselým a zábavným mladíkem Vlhošem, který stále v něčem plave, začne zpochybňovat své zavedené představy o světě, ve kterém žijí.

Film bude k vidění od 13. září na Disney+. Ve stejný den se ve streamovací službě objeví i speciály Správná chemie: Příběh filmu Mezi živly a Carlovo dostaveníčko, což je nový krátký film, v němž starý Carl Fredricksen neochotně souhlasí s tím, že půjde na romantickou schůzku se svou známou seniorkou. Nutno dodat, že Carl je pes.

Zdroj: Youtube

Ostuda (Netflix)

Gita je sedmnáctiletá dívka s polsko-romskými kořeny, která doposud vedla pohodový život ve Velké Británii. Jenže jednoho dne se musí s celou rodinou vrátit do romského klanu v Polsku. Je to pro ni šok, svět se jí obrátí vzhůru nohama a nezbývá jí než bojovat za své sny. Vždycky totiž milovala hip-hop a také by ráda zapadla do nového prostředí a našla si kamarády.

Osmidílný seriál, který se dotýká závažných otázek týkajících se života Romů v Polsku, je i s českými titulky dostupný na Netflixu.

Zdroj: Youtube

Kolo času (Prime Video)

Dobrodružný seriál, odehrávající se v epickém fantasy světě, sleduje osudy Moiraine (Rosamund Pikeová), členky neuvěřitelně mocné ženské organizace zvané Aes Sedai, která přijíždí do městečka Dvě řeky.

Odtamtud se vydává na nebezpečnou cestu křížem krážem světem s pěti mladými vesničany, z nichž jeden je – jak praví proroctví, Znovuzrozený drak. Ten, který lidstvo buď zachrání, nebo zničí.

Druhou řadu seriálu můžete sledovat na platformě Prime Video.

Zdroj: Youtube

Důvěrný nepřítel (iVysílání)

Andrej (Vojtěch Dyk) pracuje jako programátor u nadnárodní firmy, která se zabývá vývojem inteligentního domu. Ten má znamenat revoluci v bydlení, má být ovládaný pouhým hlasem a má svým obyvatelům zajišťovat maximální pohodlí i bezpečnost.

Andrej je pověřen finalizací celého projektu a společně se svou čerstvou manželkou, ambiciózní sochařkou Zuzanou (Gabriela Marcinková), se stěhuje do funkčního prototypu inteligentního domu stojícího na samotě uprostřed hor.

To, co se zprvu jeví jako pohádka, se ale rychle mění v noční můru. Dům projevuje vysokou chybovost a v jeho okolí se pohybuje tajemný neznámý. Navíc se Zuzaně, která na samotě v horách zůstává velmi často sama, kdosi začne dvořit…

Scénář k filmu Karla Janáka napsali Marek Epstein a Ľubomír Slivka. Psychologický thriller z blízké budoucnosti o tom, jak se špičkové technologie mohou vymknout kontrole, je k vidění v iVysílání České televize.

Zdroj: Youtube

Asterix a Obelix: Říše středu (HBO Max)

Píše se rok 50 před naším letopočtem. Za devatero horami a devatero řekami, tedy velmi daleko od malé galské vesnice, kterou tak dobře známe, leží země zvaná Čína. Zde proradný generál bažící po moci právě zajal a uvěznil čínskou císařovnu. A protože věhlas nepřemožitelných Galů sahá až do Asie, princezna Fu Yi neomylně ví, na koho se obrátit.

Se svou věrnou strážkyní Na Ban Čim a synovcem fénického kupce Popkornise prchá ze země. Samozřejmě požádá o pomoc ty nejlepší z nejlepších, udatné válečníky Asterixe a Obelixe.

Dva nerozluční hrdinové se s princeznou vydávají na dobrodružnou výpravu za záchranou císařovny i celé Číny.

Po jedenácti letech nový hraný film s populárními hrdiny Goscinnyho a Uderza měl premiéru v kinech letos. Můžete ho vidět na HBO Max.