Předchozí
1 z 7
Další
Zdroj: Youtube

Matka (Netflix)

V armádě z ní vycvičili chladnokrevnou vražedkyni. Po letech skrývání v aljašské divočině se nemilosrdná atentátnice vrací, aby před pomstychtivými zločinci ochránila dceru, kterou ani přes dlouhé odloučení nepřestala milovat. Hrají Jennifer Lopezová, Joseph Fiennes, Lucy Paezová, Omari Hardwick, Paul Raci či Gael Garcia Bernal.

Akční thriller je k vidění exkluzivně na platformě Netflix.

Zdroj: Youtube

Volha (iVysílání)

Standa Pekárek má v životě tři přání: řídit volhu, jezdit pro redakci humoru a lidové zábavy zvanou Huliza a vozit Goťáka. A to se mu také povede. Pětidílná minisérie Volha je adaptací stejnojmenného románu Karla Hynie a vyniká i bizarním a přesně odposlechnutým jazykem. Lze ji vnímat jako svéráznou historii Československé televize s řadou neuvěřitelných, i když reálných „historek z natáčení“. Současně je i portrétem svého hlavního hrdiny – omezeného egocentrika Standy, který vyniká ve vymýšlení drobných podvodů a triků, jak si nakrást benzín, zfalšovat počet ujetých kilometrů, podvést manželku, zbavit se konkurence a podobně. Logicky se pak stává také spolupracovníkem StB (s krycím jménem Volha), který bez jakýchkoliv výčitek svědomí donáší na všechny své spolupracovníky a pasažéry.

Všech pět dílů seriálu s Kryštofem Hádkem v hlavní roli je ke zhlédnutí v iVysílání České televize.

Zdroj: Youtube

Citadel (Prime Video)

Nezávislá globální špionážní agentura Citadel byla před osmi leti zničena novým syndikátem zvaným Mantikora. Elitní agenti Mason Kane (Richard Madden) a Nadia Singhová (Priyanka Chopra Jonasová) přišli o paměť a jen o vlásek unikli smrti. Po osmi letech se na Masona obrátí bývalý kolega Bernard Orlick (Stanley Tucci), aby mu pomohl zabránit Mantikoře v nastolení nového světového řádu.

Šestidílný akční seriál můžete sledovat na platformě Prime Video.

Zdroj: Youtube

Kde zpívají raci (HBO Max)

Tajemný příběh podle stejnojmenného úspěšného románu Delie Owensové (česky vyšel roku 2020 v překladu Jany Hlávkové) vypráví o opuštěné Kye, která vyrůstala sama v nebezpečných mokřinách Severní Karolíny. Celé roky se šířily po Barkley Cove historky o Dívce z mokřin, které strohou a odmítavou Kyu izolovaly od místní komunity. Když se v jejím životě objeví dva přitažliví mladíci z města, začne se novému, neznámému světu otevírat. Jenže jakmile jednoho z nich najdou mrtvého, komunita dívku bez váhání označí za hlavní podezřelou. Případ se začne rozvíjet, je stále nejasnější a hrozí, že budou odhalena mnohá tajemství pohřbená v mokřinách…

K vidění v neděli 14. května od 20 hodin na HBO Max.

Zdroj: Youtube

Still: A Michael J. Fox Movie (Apple TV+)

Herec Michael J. Fox se proslavil zejména jako Marty McFly v trilogii Návrat do budoucnosti a kraloval filmovému plátnu po většinu 80. a 90. let minulého století. Když mu bylo 29 let, zkomplikovala mu život i kariéru diagnóza Parkinsonovy choroby… Dokumentární film Davise Guggenheima, v němž herec Michael J. Fox odhaluje detaily o svém životě, kariéře a hlavně letitém boji se zákeřnou nemocí, je vyprávěn nejen jím samotným, ale i prostřednictvím scén z jeho tvorby.

Snímek, který byl s úspěchem uveden na letošním Sundance Film Festivalu, je k vidění na Apple TV+.

Zdroj: Youtube

A Town Called Malice (SkyShowtime)

Osmidílný thriller se odehrává v 80. letech a sleduje osudy rodiny Lordových, drobných zlodějíčků z jižního Londýna. Nejmladší syn Gene a jeho nebojácná snoubenka Cindy uprchnou do Španělska, aby se vyhnuli zatčení poté, co jen o vlásek přežili bitvu gangů. Milenci se však rychle zapletou s místním podsvětím a dvojici začnou pronásledovat problémy. Když se k nim na Costa del Sol přidají ostatní Lordové, rodina si uvědomí, že je to jedinečná příležitost, jak začít znovu a získat zpátky svou bývalou slávu – k velké nelibosti Gena a Cindy, kteří mají zcela odlišný plán…

První tři epizody kriminálního seriálu v hlavních rolích s Jackem Rowanem a Tahirah Sharifovou jsou k dispozici exkluzivně na SkyShowtime.

Zdroj: Youtube

Kráter (Disney+)

Hlavním hrdinou snímku, odehrávajícího se v roce 2257, je dospívající Caleb Channing, který vyrostl na měsíční těžařské kolonii. Po smrti otce má být trvale přesídlen na vzdálenou idylickou planetu. Ještě před odjezdem se však rozhodne splnit otcovo poslední přání. Spolu s nejlepšími přáteli a dívkou Addison, která nedávno přiletěla ze Země, ukradnou rover a vydají se na průzkum do tajemného kráteru.

Dobrodružný rodinný film můžete vidět na streamu Disney+.