Stejnojmenná dobrodružná kniha, jejíž první díl vyšel vloni v nakladatelství Paseka a která bude mít celkem tři části, se těší mimořádné pozornosti. Včetně té ze strany filmařů. „Takový zájem o práva jsme nezažili,“ říká ředitelka nakladatelství Anna Rezková Horáčková, jež se rozhodla pro produkci Bionaut Vratislava Šlajera.

Jiří Mádl přijel uvést v pátek 8. února svůj druhý film Na střeše do českobudějovického multikina CineStar.
Jen co dokončil Na střeše, načíná Jiří Mádl další projekt

„Pro nás bylo důležité, aby filmaři byli na stejné vlně s Vojtěchem Matochou, jehož styl je moderní a svižný. Štěpán Vodrážka i producent Vratislav Šlajer si Prašinu zamilovali stejně jako my. Věříme, že její kouzlo dokážou převést na plátno svébytným způsobem a že film zároveň zůstane věrný duchu předlohy.“

Tradičně netradiční záhada

Celovečerní hraný film je teprve na samém začátku. Scénář píše Štefan Titka, natočí jej Štěpán FOK Vodrážka. Hrdiny jsou kluci Jirka, Tonda a En, kteří pátrají po dávném tajemství, jež by mohlo změnit svět.

Foglarovsky laděný román, uvádějící čtenáře do osobitého světa Prašiny, zaujal řadu dětí i dospělých. Jen za loňský rok se prodalo 12 tisíc výtisků. Možnost pokračování připouštěl Vojtěch Matocha už při prvním dílu. Druhá část vyjde na podzim a nabídne znovu ilustrace Karla Osohy. Závěrečný díl trilogie se chystá na jaro 2020.

„Vojtovo psaní je dynamické a obrazotvorné. Tajemná čtvrť bez elektřiny, silné postavy a napínavý moderní příběh pro dnešní děti, to je látka, na kterou jsem čekal,“ vysvětluje volbu režisér Štěpán FOK Vodrážka, pro něhož bude Prašina filmovým debutem.

Infocentrum v Mostě začalo prodávat trička a placky s tématikou seriálu Most!.
Seriál Most! oživuje cestovní ruch, turisté přijeli za komedií až z Moravy