Předchozí
1 z 6
Další

Rozhněvaný mužRozhněvaný mužZdroj: se svolením České televize

Rozhněvaný muž

ČT2, 23. 6., 20:00

Lino Ventura s oblibou hrával osamělé muže, kteří bojují za svá práva nebo za život svých blízkých. Takovou roli mu poskytl i režisér Claude Pinoteau v koprodukčním francouzsko-kanadském snímku z roku 1978.

Venturův hrdina jménem Romain Dupre je ustaraný otec, jenž překonává oceán na cestě mezi kontinenty, aby našel svého syna, o němž nemá už delší dobu zprávy. Na místě však zjistí fakta, která jím otřesou – ztraceného mladého muže hledá i místní policie, protože je čerstvě podezřelý z dvojnásobné vraždy.

Zdroj: Youtube

Noční letNoční letZdroj: se svolením Novy

Noční let

Nova Cinema, 23. 6., 21:40

Manažerka luxusního hotelu Lisa Reisertová nerada létá, ale někdy nemá jinou možnost. Před návratem z Dallasu připomene telefonicky recepční Cynthii, že dorazí politik Charles Keefe, a zopakuje, co je třeba pro něj zařídit. Při čekání na odložený let se seznámí se sympatickým Jacksonem, s nímž přečká čekání. V letadle překvapeně zjistí, že sedí vedle sebe.

Další hovor jí však způsobí šok: mladík prozradí, že ho živí vládní převraty a nájemné vraždy. Vzápětí vyjde najevo, že ji vyhledal záměrně a chce, aby přestěhovala Keefeho do jiného pokoje. Pokud to neudělá, Jackův kolega dostane pokyn, aby zabil jejího otce. V hlavní roli uvidíme Rachel McAdamsovou.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Drsný Harry

Prima MAX, 23. 6., 22:00

Obyvatele San Franciska ohrožuje neznámý střelec. Nejnovější obětí je půvabná mladá žena, kterou zastřelí v bazénu na střeše jednoho z mrakodrapů. Starosta města dostane dopis, ve kterém střelec žádá 100 tisíc dolarů, jinak zastřelí každý den jednoho člověka. Ukáže se, že svou hrozbu myslí vážně. Pátráním je pověřen paličatý inspektor Harry Callahan (Clint Eastwood), známý tím, že chce zneškodnit protivníka za každou cenu… Akční film z roku 1971 patří ke špičce toho, co režisér Don Siegel natočil. 

Tisíc dnů s AnnouTisíc dnů s AnnouZdroj: se svolením České televize

Tisíc dnů s Annou

ČT2, 24. 6., 20:00

Britsko-americký film Charlese Jarrotta zavádí diváky do anglické historie první poloviny šestnáctého století. Do doby vlády krále Jindřicha VIII., kterého filmoví diváci znají jako manžela šesti žen – tak ho alespoň vylíčil režisér Alexander Korda ve své historické komedii Šest žen Jindřicha VIII. z roku 1933. Historie ho však zaznamenává jako představitele počátku absolutismu v Anglii a zakladatele anglikánské církve.

Pouhých tisíc dnů prožila po Jindřichově boku jeho druhá žena, mladičká Anna Boleynová. A z tohoto tisíce dnů byl jenom jediný, kdy se jejich láska potkala a kdy byli oba dokonale šťastni… Jindřicha VIII. ztvárnil Richard Burton, jeho druhou manželku Genevieve Bujoldová.

Zdroj: Youtube

Penzion pro svobodné pányPenzion pro svobodné pányZdroj: se svolením České televize

Pension pro svobodné pány

ČT1, 25. 6., 16.00

Bláznivá česká komedie Pension pro svobodné pány vznikla v roce 1967 podle stejnojmenné divadelní hry irského spisovatele Seana O'Caseyho. Příhody jedné noci a časného rána, kdy byl trestuhodně porušen přísný řád solidního pensionu, zpracoval Jiří Krejčík nejdříve pro televizi a pak je uvedl na scéně Činoherního klubu.

Po velkém úspěchu na divadle se rozhodl tuto lehkou konverzační komedii zfilmovat. Hereckou příležitost dal Ivě Janžurové, Josefu Abrhámovi, Jiřímu Hrzánovi, ale i hvězdě předválečného filmu Věře Ferbasové.

V centru děje je mladý pan Mulligen, který propašuje do svého pokoje slečnu Andělu. K ránu dívku nutí, aby opustila jeho teploučkou postel, neboť se má z plesu vrátit spolubydlící Halibut. Andělka se brání tak dlouho, až se musí chvatně schovat ve skříni, aby ji Halibut neviděl. A kolotoč nejneuvěřitelnějších situací se rozjíždí.

Účastníci zájezduÚčastníci zájezduZdroj: se svolením Primy

Účastníci zájezdu

Prima, 25. 6., 20.15

Nesourodá skupina lidí se poprvé vidí až v autobuse, který je odváží k moři. Kromě nesebevědomé Jolany, která pozvala na dovolenou rodiče, je mezi nimi známý zpěvák Max, který se líbí nejen Jolaně, ale i krásné průvodkyni.

Komedii natočil Jiří Vejdělek podle knižní předlohy Michala Viewegha. Jednotlivé role ztvárnili Anna Polívková, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Ondrej Kovaľ, Květa Fialová, Jaromír Nosek, Adrian Jastraban, Jitka Kocurová či Jana Štěpánková.

Zdroj: Youtube