Předchozí
1 z 7
Další

Bohemian RhapsodyBohemian RhapsodyZdroj: se svolením TV Nova

Bohemian Rhapsody

Nova, 3. 5., 20.20

Film je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům. Díky tomu se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou We Will Rock You, We Are the Champions nebo právě Bohemian Rhapsody. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. V hudebním životopisném dramatu se v hlavní roli zaskvěl Rami Malek.

Peter NagyPeter NagyZdroj: Deník / Jiří Sejkora

Peter Nagy 65

ČT1, 4., 5., 21.25

Peter Nagy, několikanásobný Zlatý slavík, skladatel, zpěvák a autor mnoha hitů, jeden z nejpopulárnějších česko-slovenských zpěváků oslavuje letos hned dvě výročí – pětašedesáté narozeniny a čtyřicet let na scéně. K této příležitosti odehrál jedinečný koncert v Lucerně. Zazněly při něm nejznámější skladby jako například Kristínka iba spí, Láska je tu s vami, Profesor Indigo, So mnou nikdy nezostárneš, Aj tak sme frajeri, S nohami na stole a mnoho dalších. Moderuje Maroš Kramár, hosty jsou Janek Ledecký, Zuzana Smatanová, Peter Cmorik, Laco Kožušník, Pavol Matuška a další.

Nebe a dudyNebe a dudyZdroj: se svolením TV Nova

Nebe a dudy

Nova Cinema, 4. 5., 15.50

Sobeckého a nesnášenlivého boháče Rudolfa Bartoše v podání Jaroslava Marvana napraví pár dnů, které stráví v péči chudého, ale moudrého kamenolamače Fábery, ztvárněného Jindřichem Plachtou. Po návratu do vily šokuje Bartoš nejen služebnictvo laskavostí a nebývalým životním elánem, ale také zaměstnance, kterým zvýší výplatu. Rád a často se vrací do Fáberovy chalupy. Chvíle štěstí však pokazí sám, když zjistí, že jeho synovec Oldřich se chce oženit s Fáberovou dcerou Anči. V komedii Vladimíra Slavínského dále hrají Jana Romanová, Raoul Schránil, Antonie Nedošinská, František Filipovský a roztomilí bráškové Jiří a Lumír Blahníkovi.

SvětáciSvětáciZdroj: se svolením TV Prima

Světáci

Prima, 4. 5., 16.30

Českou filmovou komedii natočil režisér Zdeněk Podskalský podle původního námětu a scénáře Vratislava Blažka. Je to bujný i trochu nostalgický příběh tří venkovských fasádníků, jejichž snem bylo prožít alespoň jednu noc ve víru velkoměsta. Na jeho splnění věnovali nejen finanční prostředky. A ve snaze, aby na nich nikdo nepoznal jejich zcela nesvětácké povolání a prostý venkovský původ, vyvinuli i nesmírné úsilí k získání aspoň povrchního nátěru vybraného chování a vzdělanosti. Trojici světáků v podání Jiřího Sováka, Vlastimila Brodského a Jana Libíčka vyučuje společenské výchově kustod Dvorský (Oldřich Nový). A je tu i trojice lehkých slečen (Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová a Iva Janžurová), z nichž se stará kuplířka (Jiřina Šejbalová) snaží udělat opravdové dámy. Všichni naplno rozvinuli bohatou škálu komediálního umění, které ani po letech neztratilo nic ze své účinnosti.

Na Chesilské plážiNa Chesilské plážiZdroj: se svolením ČT

Na Chesilské pláži

ČT art, 4., 5., 23.10

Je léto roku 1962 a Anglie bude ještě minimálně rok čekat na velké společenské změny: beatlemánii, sexuální revoluci a The Swinging Sixties. S hlavními hrdiny, dvacátníky Florence a Edwardem, se poprvé setkáváme během jejich svatebního dne. Novomanželé jsou ubytovaní ve staromódním hotelu v Dorsetu blízko Chesilské pláže. Když se pomalu začne blížit okamžik prvního manželského sexu, napětí se stupňuje a do pokoje se vkrádá trapnost. Po katastrofě prvního sexuálního pokusu následuje hádka a zásadní rozhovor na Chesilské pláži. V romanci o nenaplněné lásce podle románu Iana McEwana hrají Saoirse Ronanová, Billy Howle či Emily Watsonová.

MaratonecMaratonecZdroj: se svolením ČT

Maratonec

ČT2, 5. 5., 21.50

Student newyorské univerzity Tom Levy, toužící jednou zvítězit v maratonském běhu, je najednou proti své vůli vtažen do nebezpečné hry, o níž na počátku vůbec nic netuší. Bývalý nacistický lékař a agent Christian Szell, ukrývající se v USA, jej totiž podezírá z toho, že odhalil jeho totožnost. A s pomocí mučení chce vyzvědět na Tomovi pravdu. Tak se z nich stávají nepřátelé na život a smrt. Dnes už legendární, na síle neztrácející mistrovský thriller s protiválečným a protirasistickým vyzněním natočil významný režisér John Schlesinger (Drahoušek, Daleko od hlučícího davu, Půlnoční kovboj, Den kobylek). Ve filmu herecky exceluje Dustin Hoffman (v úloze studenta Toma), jeho protihráčem je britský herec Laurence Olivier (v roli sadistického agenta Szella).

Tři muži a nemluvněTři muži a nemluvněZdroj: se svolením TV Prima

Tři muži a nemluvně

Prima MAX, 5. 5., 14.55

Architekt Peter Mitchell, karikaturista Michael Kellam a herec Jack Holden společně obývají luxusní newyorský byt a spokojeně si užívají života svobodných mládenců, plného zábavy a známostí s pohlednými dívkami. Ten však jednoho dne nečekaně naruší šokující objev na prahu jejich bytu. Před dveře totiž někdo doručil skutečné, živé, a jak se zdá, tak v tu chvíli také nevratné nemluvně. V přiloženém dopise prosí nějaká Sylvie Jacka, se kterým prožila při natáčení jednoho filmu krátkou milostnou pletku, aby se postaral o jejich malou dcerku Marii. Zpočátku miminko všechny tři přivádí k zoufalství. Jenže postupně si na Marii začínají zvykat, jejich život najednou dostává hlubší smysl. A když se pro ni Sylvie jednoho dne vrátí, zjistí, že jejich životy jsou bez ní podivně prázdné a neuspokojivé. Rozhodnou se tedy pro poněkud neobvyklé řešení. V komedii, která se stala nejúspěšnějším filmem v USA za rok 1987, hrají Tom Selleck, Steve Guttenberg, Ted Danson, Nancy Travisová a další.