Předchozí
1 z 6
Další

Svatá v hlavní roli s Jiřinou BohdalovouSvatá Zdroj: se svolením České televize/Pavla Černá

Svatá

ČT1, 19. 5., 20:10

Vitální důchodkyně Olga pořádá besedy a píše knihy o hrůzách stalinistických gulagů. Prezident republiky jí chce dokonce udělit státní vyznamenání. Tato zpráva přitáhne mediální pozornost a hlavní hrdinka musí odpovídat na nepříjemné otázky, a to i od vlastní dcery. Komorní drama o bolavé minulosti i o složitých zákoutích mezilidských vztahů napsal scenárista Marek Epstein pro Jiřinu Bohdalovou. Její dceru hraje Lenka Vlasáková, novinářku Pavla Beretová.

„Svatá je dalším z něžných, citlivých, lidských příběhů od Marka Epsteina. Tentokrát ještě s bonusem, který je mně osobně velmi blízký, a tím je téma pravdy. Svatá je příběhem o pravdě. O tom, zdali je pravda tou absolutní hodnotou. Václav Havel nás naučil, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Ale není přece jenom láska ještě výš? Láska dokáže odpouštět. Láska dokáže odpustit i lež. A zároveň může mnoho pravd zabít lásku. O tom jsem přesvědčený,“ uvedl režisér snímku Jiří Strach.

Autorem hudby je Michael Kocáb.

KudykamKudykamZdroj: Deník/Vít ŠImánek

Kudykam

ČT art, 18. 5., 20:15

Písňový text Michala Horáčka o 1 600 verších s hudbou Petra Hapky Kudykam je divadelní hra ve verších, které se dílem zpívají a dílem mluví. Děj představuje duchovní cestu hrdiny Martina, jehož na počátku potkáváme v jeho pokojíku Penziónu Svět. Má se spokojit se svým „jistým“, anebo se vydat do nejistoty a do víru příležitostí i hrozeb, které správně tuší za dveřmi svého pokoje? Má následovat strýce, který se na takovou cestu kdysi údajně vydal a prý dospěl z pátého suterénu až kamsi nezměrně vysoko, možná až do přízemí? A má-li se k tomu odhodlat, bude vědět kudy a kam?

Jakmile si Martin tu otázku položí, ocitne se tváří v tvář svému zhmotněnému přání v podobě Kudykama – ten se mu nabídne jako průvodce. Slíbí, že Martinovi bude podávat návrhy dalšího postupu, volbu konkrétních kroků nicméně ponechá na něm. Martin přitaká, a tak se stává žákem vskutku bizarního Mistra. Představení bylo inscenováno na jevišti Státní opery Praha a Česká televize jej zaznamenala v roce 2011.

JumanjiJumanjiZdroj: se svolením televize Nova

Jumanji

Nova, 18. 5., 17:15

Když mladý Alan Parrish nalezl tajemnou stolní hru, pekelný strojek na osud se spustil a chlapec před očima své kamarádky Sáry zmizel. Po letech však v opuštěném domě Parrishových záhadnou krabici objeví děti nových nájemníků a hra znovu začíná, nebo spíš pokračuje. Čtveřici zoufalých spoluhráčů zbývá jediné - pokusit se hru za každou cenu dohrát.

V americkém dobrodružném filmu režiséra Joea Johnstona uvidíme Robina Williamse, Jonathana Hydea, Kirsten Dunstovou, Bradleyho Piercea či Patriciu Clarksonovou.

Holky z kalendářeHolky z kalendářeZdroj: se svolením televize Prima

Holky z kalendáře

Prima MAX, 18. 5., 15:45

V hlavních rolích rozpustilé komedie režiséra Nigela Cola hrají držitelky Zlatého globu Helen Mirrenová (Gosford Park, Pomsta) a Julie Waltersová (Billy Eliot, filmy o Harrym Potterovi). Dvanáct svérázných členek váženého dobročinného spolku hledá nové možnosti, jak získat peníze na charitu.

Tradičním zdrojem příjmů je každoroční kalendář spolku, ale tentokrát by ho chtěly udělat trochu jinak. Nechtějí se sice vzdát tradičních fotografií, ale konečnou podobu kalendáře všechny doslova šokují. Mezi pečenými dobrotami, jablečnými štrúdly a naaranžovanými květinami totiž ženy pózují, jak je pánbůh stvořil. Tenhle laskavý příběh vás rozesměje i dojme zároveň.

Kalifornský senKalifornský senZdroj: se svolením televize Nova

Kalifornský sen

Nova Cinema, 19. 5., 17:45

Maggie Sherwoodová je osobní asistentkou legendární popové zpěvačky Grace Davisové, ale ráda by se stala úspěšnou hudební producentkou. Místo toho musí plnit každý rozmar své šéfové. Jednoho dne objeví v supermarketu mladého pouličního muzikanta Davida a rozhodne se mu pomoci s kariérou a sobě tak splnit svůj sen.

Jenže dvě tak náročné profese nejde vykonávat zároveň, další komplikace přináší i to, že se Maggie do svého „klienta“ zamiluje. Některé sny se prožít dají, z některých se ale člověk musí včas probudit.

V americkém hudebním dramatu hrají Dakota Johnson, Tracee Ellis Rossová, June Diane Raphaelová, Bill Pullman či Ice Cube.

Zakleté pírkoZakleté pírkoZdroj: se svolením televize Prima

Zakleté pírko

Prima, 19. 5., 20:15

Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí.

Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A tak se dívka vydává na cestu za záchranou svého milého. Jejím průvodcem se stává vodník, jehož na počátku putování zachrání před zlým sedlákem. Společně prožijí řadu dobrodružství i legrace. A přestože vodnická kouzla dokážou Anince pomoci, jak k uzdravení nemocných, tak na obranu proti loupežníkům, k záchraně Vítka bude potřeba především pravá láska.

V pohádce Zdeňka Trošky hrají Anastasia Chocholatá, Sara Sandeva, Lukáš Pavlásek, Šárka Krausová, Lucie Polišenská či Marek Lambora.