Předchozí
1 z 6
Další

Miroslav Donutil se ženou a synem Martinem v dokumentuZdroj: se svolením České televize

Pan herec Miroslav Donutil
ČT1, 13. 5., 21:20 

Herec Miroslav Donutil miluje své diváky, pro které je ochoten jít až na hranice svých fyzických i psychických možností. V bilančním dokumentu o něm podávají svědectví jak jeho nejbližší, tak kolegové herci a muzikanti. Navštívíme jeho rodné město Třebíč, pojedeme s ním na ryby, budeme s ním v zákulisí divadla i na natáčení filmu. Posedíme s ním v kuchyni na jeho chalupě u čaje a taky si s ním zahrajeme tenis či fotbal.

Režisér George Agathonikiadis natočil dokument k hercovým sedmdesátinám, které oslavil před dvěma lety, a vymyslel i koncept filmu, jehož průvodcem je Donutilův syn, taktéž herec Martin.

Legendární komedie Kulový bleskZdroj: se svolením televize Nova

Kulový blesk
Nova, 14. 5., 14:00

Komedie o dvanáctinásobné směně bytů, kterou její organizátor, advokát Radosta, právem nazval Akce kulový blesk. Připravit, zorganizovat a provést výměnu dvanácti bytů je dílo hodné mistra.

Tím ovšem dr. Radosta, jehož excelentně ztvárnil Rudolf Hrušínský, také je. Náhlé těžkosti a komplikace řeší s grácií za pochodu a pro jistotu, aby se v den D všechno povedlo, provede malou generální zkoušku, která odhalí mnohé. Objeví se rovněž drobné problémy, způsobené například svatbou objednanou na nevhodný termín nebo váháním některých účastníků akce. Zmatek, jenž málem zhatí celou operaci, vyvolá noční cvičení, vyhlášené opilým psychologem Knotkem.

Ve filmu Ladislava Smoljaka, Zdeňka Podskalského a Zdeňka Svěráka dále hrají Josef Abrhám, Daniela Kolářová, Bedřich Prokoš, Zita Kabátová, Milada Ježková či Karel Kalaš.

Seriál Agrometal a jeho hlavní hrdina Lukáš PříkazkýZdroj: se svolením televize Prima

Agrometal (1)
Prima, 13. 5., 20:15

Lukyn, neohrožený mládenec z české vesnice, se rozhodne změnit dosavadní život a zachránit své umírající manželství. Přihlásí se do soutěže amatérských kapel, kde je hlavní cenou motorka. Věří, že zvítězí a vše se změní, protože jeho žena konečně pochopí, jakého skvělého muže má. Dokonalý plán! Co na tom, že Lukyn žádnou kapelu nemá a že neumí na nic hrát. Podstatné je, že má v Čerticích dost dobrých kamarádů, a ti ho podpoří.

V novém seriálu režiséra Karla Janáka hrají Lukáš Příkazký, Matouš Ruml, Kristýna Leichtová či Patricie Pagáčová.

Al Pacino ve filmu Moře láskyZdroj: se svolením České televize

Moře lásky
ČT2, 12. 5., 21:50

Newyorský detektiv Frank Keller (Al Pacino) prochází životní krizí a vážně uvažuje nad odchodem do výslužby. Pak dostane na starost případ sériového vraha, který své mužské oběti nemilosrdně likviduje kulkou do zátylku za zvuků šlágru Moře lásky. Jediné důkazy z místa činu představují vražedná kulka a cigaretový nedopalek s otisky rtěnky.

Během vyšetřování se ukáže, že oběti pojí fakt, že publikovaly veršovaný inzerát v magazínu pro svobodné. Detektiv postupně sám podléhá půvabu hlavní podezřelé, aby zjistil, že erotická touha může být klamná.

Film Harolda Beckera vznikl v roce 1989.

Rafťáci, díky nimž se zviditelnili Vojta Kotek a Jiří MádlZdroj: se svolením televize Nova

Rafťáci
Nova, 12. 5., 20:20

Karel Janák dal ve svém dalším snímku po Snowboarďácích prostor mladým hercům a objevil pro film mimo jiné Elišku Křenkovou. Jeho hrdinové chtějí balit holky, ale místo toho je čeká noční můra všech teenagerů – dovolená s rodiči. Dany a Filip se přesto nevzdávají a dělají neuvěřitelné věci, jen aby se přiblížili svému plánu a půvabným dívkám k tělu.

Ve filmu si znovu zahráli Vojtěch Kotek a Jiří Mádl.

Civilizace dávné AsieZdroj: se svolením televize Prima

Civilizace dávné Asie
Prima ZOOM, 13. 5., 22:05

Mocné starověké civilizace jihovýchodní Asie byly neuvěřitelně různorodé a také nesmírně kulturně bohaté. Ale až dosud se málokdo ohlédl za jejich dramatickými a bouřlivými dějinami. A tak vznikl oceňovaný historický seriál, ve kterém expert na dějiny tohoto regionu Peter Lee vyrazil na cestu po jihovýchodní Asii.

Peter je odborník na slovo vzatý a jeho úkolem je prozkoumat neznámé a dosud nevyslovené příběhy čtyř obrovských asijských říší, které změnily směr dějin. Peter zkoumá vzestup a pád každé z velkolepých říší, objevuje tajemství ukrytá ve majestátních starověkých ruinách.