Předchozí
1 z 6
Další

Marie AntoinettaZdroj: se svolením České televize

Marie Antoinetta

ČT2, 9. 9., 20:00

Po diváckém úspěchu seriálu Marie Terezie mohou diváci sledovat osudy její dcery Marie Antoinetty ve zbrusu novém osmidílném počinu.

V pouhých čtrnácti letech byla poslána svou matkou do Francie, aby se vdala za budoucího krále Ludvíka XVI. Sňatková politika Marie Terezie slavila úspěch, když na francouzský trůn v roce 1774 usedl a její dcera se stala královnou. Kdyby jen Marie Terezie tušila, jak tragicky její život skončí.

Scénář k seriálu napsala Deborah Davisová (Favoritka). Marii Antoinettu, již ztvárnila Emilia Schüleová, pojala jako ženskou ikonu své doby.

Lara Croft – Tomb Raider: Kolébka životaZdroj: se svolením televize Prima

Lara Croft – Tomb Raider: Kolébka života

Prima MAX, 10. 9., 20:00

Neohrožená britská archeoložka Lara Croft (Angelina Jolieová) učinila snad nejdůležitější archeologický objev v historii – našla kouli, která vede k bájné Pandořině skříňce. Koule ale padne do rukou zlotřilého vědce Jonathana Reisse (Ciarán Hinds), který se zabývá smrtícími viry. Doufá, že se mu podaří prodat tajemství skříňky jako dokonalou zbraň.

Lara, pověřená britskou tajnou službou, aby Reissovi kouli sebrala, požádá o pomoc bývalého mariňáka Terryho Sheridana (Gerard Butler), z něhož se mezitím stal žoldák. Společně se vrhnou vstříc dobrodružství napříč kontinenty, aby kouli získali.

Brad Pitt – blonďákova pomstaZdroj: se svolením České televize

Brad Pitt – blonďákova pomsta

ČT art, 10. 9., 22:40

Jakkoli se to zdá neuvěřitelné, Brad Pitt oslaví na konci tohoto roku šedesáté narozeniny. Debutoval v roce 1987, ve svých čtyřiadvaceti. Do povědomí diváků vstoupil o čtyři roky později menší, ale významnou rolí v dramatu Thelma a Louise. Díky ní dostal nálepku krasavce a frajírka, kterou se po další desetiletí své bohaté kariéry snažil rozbít. Byla to jeho hlavní motivace k přijímání náročných výzev, které měly dokázat a snad i dokázaly, že kromě pohledného obličeje disponuje i neobyčejným hereckým talentem.

Kouzelný kopecZdroj: se svolením České televize

Kouzelný kopec

ČT art, 9. 9., 20:15

Unikátní celovečerní dokumentární film režiséra Romana Vávry rozkrývá příběh devadesátileté historie Barrandovského filmového studia a současně ukazuje dobu a společensko-politické dění, které zásadně ovlivňovalo filmovou tvorbu.

Od první klapky v roce 1933 se v Barrandovských studiích natočilo přes pět tisíc filmů. Sedm z nich získalo Oscara a dalších devět bylo na toto ocenění nominováno. Stavba filmového komplexu na kopci nad Vltavou zajistila plnohodnotný servis pro výrobu filmů i jejich postprodukci. V průběhu let přibývaly i jednotlivé variabilní ateliéry, jichž je dnes v provozu třináct. Kromě toho byly fenoménem také dílny, kde se tvořily veškeré stavby, dekorace, rekvizity, šily kostýmy. Některé z těchto filmařských profesí si dokonce na Barrandově sami vychovávali ve svých vlastních učilištích, kde se rodili mistři jednotlivých filmových oborů.

Skrze svědectví vybraných tvůrců a herců nahlédneme barrandovský kinematografický zázrak, jeho snímky i umělecké osobnosti, které stály za vzestupem nejvýznamnějších filmových ateliérů u nás.

Můj brácha má prima bráchuZdroj: se svolením televize Nova

Můj brácha má prima bráchu

Nova, 10. 9., 16:55

Plochodrážní jezdec Honza Pavelka vyhraje důležitý závod. Úspěšně se zbaví kamarádů, kteří to s ním chtějí oslavit, protože doufá, že stráví noc se svou dívkou Zuzanou Vránovou. Schůzka však nedopadne podle jeho představ a dvojice se pohádá. To neunikne Honzovu mladšímu bratrovi Martinovi, kterému nikdo neřekne jinak než Prcek. S pomocí kamarádky Pavlínky se rozhodne tvrdohlavého bratra se sympatickou Zuzanou usmířit.

Jejich první plán s lístky do kina sice nevyjde, ale snažení má nakonec úspěch. Možná až nečekaný, protože Honza krátce poté rukuje na vojnu a Prcka čekají nové starosti, když zjistí, že Honzovo a Zuzanino usmíření nezůstalo bez následků. Rozjede se za bráchou do kasáren, aby ho informoval o situaci. Honza se rád se Zuzanou ožení, netroufá si to ale napsat rodičům, a tak je zase na Prckovi, aby vše zařídil.

Hrají Libuše Šafránková, Jan Hrušínský, Roman Čada.

Táta v nesnázíchTáta v nesnázíchZdroj: se svolením televize Nova

Táta v nesnázích


Nova, 9. 9., 20:20

Petr Hora se těší, až rodné hnízdo opustí poslední z jeho tří dcer a on bude mít konečně čas sám na sebe. Plán je jasný: najít si novou lásku! Bohužel, nejstarší dceři Viki se její vztah naopak hroutí a vrátí se pod tátovu střechu. Aby bylo doma ještě veseleji, Petr se zamiluje. Domů si přivede krásnou, ale nevyzpytatelnou Dorku.

V hlavní roli nového komediálního seriálu se představí Martin Pechlát. Dále hrají Jitka Schneiderová, Štěpánka Fingerhutová, Agáta Kryštůfková, Veronika Divišová, Jan Vlasák či Petra Hřebíčková.