Předchozí
1 z 8
Další
Zdroj: Youtube

Hanebný pancharti

Nova CINEMA, 14.10., 22.05

Na území ovládané Spojenci se v průběhu druhé světové války pod vedením amerického poručíka v podání Brada Pitta formuje neobvyklá vojenská jednotka. Úkolem jejích členů je nejen přežít na území plném nacistů a jejich přisluhovačů, ale zároveň likvidovat jejich elity, a to tak efektně, že tím mezi nimi budou šířit strach a paniku. Říkají si Pancharti a právě je čeká ta nejtěžší mise, která může zcela změnit průběh války. Ve filmu režiséra Quentina Tarantina dále hrají Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Eli Roth, Michael Fassbender, Diane Kruger či Daniel Brühl.

Zdroj: Youtube

Sexy Pistols

Prima MAX, 15.10., 18.05

Píše se rok 1880. Drsný zákon Divokého západu nešetří ani Mexiko. Sara, dcera bohatého bankéře, a Maria, holka z rolnické rodiny, mají jen málo šancí sdílet stejný osud. Až do dne, kdy Tyler Jackson, zástupce bankovní společnosti New York Bank and Trust, zničí jejich rodiny, aby se nezákonně zmocnil mexické půdy a umožnil tak prodloužit americkou železnici. Jsou odhodlané pomstít své otce a ochránit svoji půdu. Obratem ruky se z dvou mladých dam stanou drsné pistolnice, které začnou útočit na pobočky banky Bank and Trust. Quentin je mladý a přísný inspektor, kterého vyslala newyorská policie, aby obě ženy zatknul. Odolá však kouzlu těchto dvou krásek? A jaké zbraně použijí na Tylera Jacksona? On a jeho lidé se pomalu začínají obávat jejich koltů. V hlavních rolích Penélope Cruz a Salma Hayek.

Doupě Jiřího Pavlici & HradišťanuDoupě Jiřího Pavlici & HradišťanuZdroj: se svolením ČT

Doupě Jiřího Pavlici a Hradišťanu

ČT art, 13. 10., 20.15

Patří mezi muzikanty, kteří svojí hudbou udržují kontinuitu. Jiří Pavlica vystudoval hru na housle, ale i hudební vědu a teorii kultury. Už od roku 1978 je jeho činnost spojená s hudebním souborem Hradišťan a ve své tvorbě propojuje lidovou tradici se soudobou hudbou. Ať už se přidá k jakémukoliv projektu, se samozřejmostí dovede proplouvat mezi žánry, a přitom je originálně a přirozeně propojovat. Česká televize v repríze připomíná jeho vystoupení s Hradišťanem v pražském klubu Doupě, kde vyprávěl své příběhy prostřednictvím písní, jež proslavil a které zároveň proslavily jeho.

Zdroj: Youtube

Čelisti 2

Nova Cinema, 13. 10., 21.55

Malé ostrovní městečko Amity, jehož hlavní příjmy plynou z letních měsíců, se vzpamatovává z finanční katastrofy způsobené před čtyřmi lety řáděním žraloka. Starosta se chystá na setkání s bohatým podnikatelem, který tu investuje do realit. Policejní náčelník Brody marně varuje před tím, že žralok se může kdykoli znovu objevit. V době starostova obchodního jednání se dva potápěči vydají prozkoumat oblast, kde před lety Brody žraloka zabil. Ve vodách se nečekaně objeví jiný a oba potápěče zabije. Kapitán pobřežní policie se snaží přemluvit starostu, aby byla uzavřena pláž. Zdá se, že mu ale nikdo nechce naslouchat… Do filmu z roku 1978 se vrátil představitel Brodyho Roy Scheider, režie se tentokrát ujal Jeannot Szwarc.

Bláznivá na zabitíBláznivá na zabitíZdroj: se svolením ČT

Bláznivá na zabití

ČT2, 13. 10., 21.45

Julie je mladá ustrašená žena, která odchází z psychiatrické léčebny a bojí se života „venku“. Když dostane od mecenáše léčebny, bohatého průmyslníka, místo vychovatelky jeho synovce Thomase, zdá se, že nový život nastartuje dobře. Chlapec je ale rozmazlený fracek a dělá Julii ze života peklo. Ovšem jen do chvíle, kdy je unesen a Julie s ním. Na první pohled křehká žena bojuje o svůj i Thomasův život jako lvice. Netuší, že se stala loutkou ve hře, která má připravit jejího chráněnce o život a ji označit za viníka. Film natočil v roce 1975 francouzský režisér Yves Boisset, zkušený tvůrce filmové krimi, který do hlavní role obsadil Marlène Jobertovou.

Zdroj: Youtube

Přísně tajné projekty UFO: Odtajněno

Prima Zoom, 13. 10., 22.10

Česká dokumentární minisérie natočená v roce 2021 v koprodukci s Velkou Británií se po úspěšném uvedení na Netflixu představuje i na Primě. Tvůrci, mezi nimiž je i režisér a producent Petr Vachler, se opírali zejména o případy s prověřenými svědectvími, tedy prokazatelnými důkazy. Třetí díl nese název Krycí jméno Jitřenka a sleduje hlášení o pozorování UFO, jež se začala množit po 2. světové válce. Jejich množství přimělo americkou vládu, aby se pokusila veřejnost uklidnit a pozorování tajit a bagatelizovat. Pravda však přesto začala vycházet najevo.

Lásky Petra ŠtěpánkaLásky Petra ŠtěpánkaZdroj: se svolením ČT

Lásky Petra Štěpánka

ČT1, 14. 10., 22.25

Dokumentární film o důležitých lidech a místech oblíbeného herce Petra Štěpánka, který oslavil 2. října pětasedmdesáté narozeniny. Narodil se do rodiny jednoho z nejvýznamnějších českých herců 20. století, Zdeňka Štěpánka. Stejně jako bratr Martin a sestry Jana a Kristýna se rozhodl věnovat divadlu. Po absolvování DAMU byl přijat do Národního divadla, kde strávil víc než dvacet let. Poté hostoval v různých divadlech, včetně Hudebního divadla v Karlíně. Jeho doménou byla a stále je televize, ve které odehrál více než dvě stovky rolí, a to pohádkových, dramatických i hudebních. Stejně tak mnoho úloh odehrál v rozhlase, nepřehlédnutelná je jeho práce v dabingu zahraničních filmů. Je považován za výrazného představitele kladných hrdinů, nositele znělého hlasu. Navíc má nezaměnitelný smysl pro anglicky znějící suchý humor a jako neodolatelný vypravěč ví, co je to pointa.

Zdroj: Youtube

Plíživý měsíc

ČT2, 15.10, 20.00

Tvůrčí tandem tvořený režisérem Robertem Mulliganem a producentem Alanem J. Pakulou vytvořil v šedesátých letech pozoruhodnou sérii filmových děl. Rádi vyprávěli silné příběhy, často vycházející z prověřených literárních nebo jevištních předloh. Největšího úspěchu dosáhli přepisem románu Harper Leeové Jako zabít ptáčka s Gregorym Peckem v oscarové roli jižanského právníka. Jejich spolupráce se uzavřela v roce 1968 westernem Plíživý měsíc. Gregory Peck v něm ztělesnil stárnoucího armádního zvěda, který se ujme ženy zachráněné z indiánského zajetí. Problém je v tom, že žena není sama, ale má u sebe desetiletého syna, jehož apačský otec je ochoten jít doslova přes mrtvoly, aby svého potomka nenechal v rukou bílých. Partnerkou Gregoryho Pecka je Eva Marie Saintová a v úloze Peckova parťáka se objevuje tehdy začínající Robert Forster.