Předchozí
1 z 5
Další

Heath Ledger ve snímku Temný rytíř.Heath Ledger ve snímku Temný rytířZdroj: se svolením Primy

Temný rytíř

Prima Cool, 21. 5., 20:15

Kultovní komiksový film z dílny Christophera Nolana z roku 2008. Batmanovým protivníkem je tentokrát záhadný psychopat Joker, který ho chce donutit k odhalení totožnosti. Posilou v boji proti zločinu by se mohl stát idealistický státní zástupce Harvey Dent. S Batmanem ho ale spojuje i rozděluje láska ke stejné ženě. Vedle Christiana Balea (Batman) se ve své poslední roli (Joker) objevil mladý Heath Ledger.

Jean-Louis Trintignant a Dominique SandováZdroj: se svolením České televize

Bez motivu

ČT2 19. 5., 20:00

Detektiv Carella a série záhadných vražd na Riviéře. Film vznikl podle slavného románu Eda McBaina. Nahlíží do turistické sezóny na francouzské Riviéře, kde jsou postupně zastřeleni tři muži. Případem je pověřen inspektor Carella, který se při vyšetřování setkává se svou bývalou přítelkyní. Nic nenasvědčuje tomu, že by vraždy spojoval nějaký motiv. Řádění neznámého vraha však pokračuje. Vyšetřování zavádí Carellu do hluboké minulosti obětí. Film Bez motivu je druhým dílem francouzského režiséra Philippa Labroa, který roli Carelly obsadil charismatickým Jeanem-Louisem Trintignantem.

Rudolf Hrušínský jako major Kalaš.Rudolf Hrušínský jako major KalašZdroj: se svolením České televize

Po stopách krve

ČT1 21. 5., 22:25

Autorský film Petra Schulhoffa navazuje postavou majora Kalaše na film Vrah skrývá tvář. V naší kinematografii tyto snímky představují zásadní počin v detektivním a kriminálním žánru, a to nejen let šedesátých. Všechny tyto detektivky se opírají o skutečné případy a vyznačují se skvěle vybudovanou tíživou atmosférou, umně vykonstruovanou zápletkou i výbornými hereckými výkony, kterým vévodí Rudolf Hrušínský v postavě majora Kalaše.

Snímek z roku 1969 splňuje všechny požadavky detektivního žánru: napínavost, pátrání po vrahovi probíhá po řadě linií a vede k několika podezřelým, zatímco vlastní pachatel zůstává až do samotného závěru skryt.

Ivan Trojan ve snímku Václav.Ivan Trojan ve snímku VáclavZdroj: se svolením Primy

Václav

Prima, 21. 5., 22:35

Neoblíbený čtyřicetiletý vesničan Václav, svým chováním připomínající puberťáka, žije stále s matkou. Snaží se pracovat v družstvu a baví ho střelba z malorážky. Není zlý, vlastně má dobré srdce, ale je sociálně komplikovaný. Nikdo si s ním bohužel moc nerozumí, a tak se často dostává do problémů. Když se zakouká do stejné dívky jako jeho bratr, pořádný malér je na světě, protože jeho příbuzný je pěkně žárlivý…

V černé komedii Jiřího Vejdělka z roku 2007 si zahráli například herci Ivan Trojan, Gustav Bauer, Jiří Lábus, Emília Vášáryová a Jan Budař.

Režisér Scorsese instruuje herce při natáčení.Režisér Scorsese instruuje herce při natáčení.Zdroj: se svolením televize Nova

Vlk z Wall Street

Nova Cinema, 20. 5., 22:20

Životopisný film USA (2013). V tvorbě legendárního režiséra Martina Scorseseho lze opakovaně vnímat tematiku společenského vzestupu a pádu. V případě snímku Vlk z Wall Street se jedná o vzestup a pád burzovního makléře Jordana Belforta. Ten svůj bouřlivý životní příběh zaznamenal ve stejnojmenné autobiografické knize, která se stala předlohou filmu.

Děj se odehrává během divokého období 90. let, kdy Belfort zakládá vlastní makléřskou společnost Stratton Oakmont. Na prodeji podvodných akcií dokáže vydělávat miliony dolarů, které vzápětí roztáčí za svůj rozmařilý život v luxusu. V hlavních rolích se objevili mimo jiné Leonardo DiCaprio a Margot Robbieová.