Předchozí
1 z 6
Další

Vedlejší produktVedlejší produktZdroj: se svolením České televize

Vedlejší produkt

ČT1, 28. 4., 20:10

Třídílná minisérie zkoumá otázku ceny za odhalení pravdy a zachycuje realitu, v níž se detektivové pohybují kvůli nedokonalosti právního systému a vlastní posedlosti po dopadení zločince na hraně zákona. Klade otázky, zda může být s pomocí nelegálních metod odhalený vrah stíhán a jestli jsme si před spravedlností opravdu všichni rovni.

Hlavní postavou je detektiv Josef z ostravského oddělení vražd, který je za použití nelegálních postupů při dopadení brutálního vraha potrestán každoroční rutinní prověrkou nevyřešených vražd. Díky tomu objeví případ osmnáctileté Evy. Tu před dvaceti lety někdo uškrtil v jejím bytě.

Do promlčení vraždy zbývá šestnáct dnů a Josef se je rozhodne využít. Jeho touha najít vraha mu nebrání použít metody, které jsou opět na hraně zákona.

V sérii režiséra Petera Bebjaka uvidíme Tomáše Maštalíra, Martina Hofmanna, Zuzanu Stivínovou, Pavlu Beretovou, Alberta Čubu, Jana Vondráčka či Miroslava Etzlera.

Dívka v modrémDívka v modrémZdroj: se svolením České televize

Dívka v modrém

ČT1, 27. 4., 14:45

Film natočil Otakar Vávra jako společenskou komedii, která byla tehdy doménou Martina Friče. A poprvé šlo o původní námět. Do té doby natáčel adaptace literárních předloh. Námět příběhu Felixe de la Cámary o lásce starého mládence k dívce ze starého obrazu nepostrádal vtip a lyrický půvab. Vávra i v tomto nezvyklém žánru projevil profesionální suverenitu, potřebnou míru vkusu a uměleckého šarmu.

O mimořádný úspěch u diváků se však postarali představitelé hlavních rolí. Byla to především Lída Baarová, která zde překvapivě prokázala komické vlohy. Do té doby ji filmaři využívali zejména pro role studených krásek či fatálních, tragických žen. Největší půvab však přece jen mají výstupy, kde hraje komtesu z obrazu a roztomile používá staročeštinu.

Vedle ní diváky stejně zaujal i Oldřich Nový v roli poněkud podivínského doktora Karase. Snímek byl diváky vděčně přijat a na Filmových žních ve Zlíně získal cenu Filmového studia. Lída Baarová získala za svůj herecký výkon Národní cenu.

Stepfordské paničkyStepfordské paničkyZdroj: se svolením televize Nova

Stepfordské paničky

Nova Cinema, 27. 4., 18:15

Joanna Eberhartová v podání Nicole Kidmanové je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá.

Honza málem králemHonza málem králemZdroj: se svolením televize Nova

Honza málem králem

Nova, 28. 4., 16:20

Hrdinou filmu režiséra Bořivoje Zemana je nejoblíbenější postava českých pohádek Honza, který se vydá do světa za štěstím. Ovšem není to hloupý Honza, nýbrž chytrý a veselý mládenec, který má rád lidi a nesnáší nespravedlnost, ať už se děje lidem nebo zvířatům. Netouží po království ani po princezně, ale usiluje o prosté lidské štěstí, které se dobývá rozumem a prací. Honza nebojuje s nadpřirozenými vlastnostmi, ale s lidskou zlobou, závistí, lakotou a omezeností. V hlavní roli se zaskvěl Jiří Korn, krásné výkony předvedli i Naďa Konvalinková, Marie Glázrová, Jorga Kotrbová, František Filipovský, Zdeněk Dítě, Josef Kemr, Jan Skopeček či Valerie Kaplanová.

Nikdy neříkej nikdyNikdy neříkej nikdyZdroj: se svolením TV Prima

Nikdy neříkej nikdy

Prima MAX, 27. 4., 20:00

Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu.

Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy… 

V této bondovce uvidíme Seana Conneryho, Klause Mariu Brandauera, Maxe von Sydowa či Kim Basingerovou.

Pravá blondýnkaPravá blondýnkaZdroj: se svolením televize Prima

Pravá blondýnka

Prima, 28. 4., 16:40

Elle Woodsová má všechno. Je prezidentkou dívčího spolku, Miss červen ve školním kalendáři a především přírodní blondýnou. Chodí s nejhezčím klukem ze školy, Warnerem Huntingtonem III., a netouží po ničem jiném než se stát paní Huntingtonovou III. Jenže pro Warnera je až příliš blond na to, aby ji požádal o ruku. Když ji náhle opustí a zamíří studovat práva na Harvard, Elle vezme další události do svých pečlivě upravených rukou.

Přihlásí se na univerzitu také. Právnická fakulta je však na hony vzdálená pohodlí jejího bazénu a nákupního centra a Elle podstupuje nejtěžší boj svého života - za lásku, čest, spravedlnost a respekt pro všechny blondýnky. Reese Witherspoonová, Luke Wilson, Selma Blairová a Victor Garber v hlavních rolích komedie se srdcem a vlasy ze zlata vás dostane.